Sałatka z komosy ryżowej z szynką parmeńską

Sałatka z komosy ryżowej z szynką parmeńską

Sałatka z komosy ryżowej z szynką parmeńską

Przepis na : śniadanie

Komosa ryżowa, znana również pod nazwą quinoa czy ryż peruwiański ma wyjątkowe właściwości odżywcze i może wykazywać duży wpływ na nasze zdrowie. Jest dobrym źródłem białka, zdrowych kwasów tłuszczowych, a także witamin i składników mineralnych. Wykazuje też właściwości antyoksydacyjne, dzięki którym może wykazywać działanie antynowotworowe. Białko komosy ryżowej jako jedno z nielicznych białek roślinnych zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne, czyli takie, których nasz organizm nie jest w stanie sam sobie ... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Z notatnika dietetyka

Warto przeczytać

Skuteczne domowe syropy na przeziębienie

Cebula ze względu na bogatą zawartość składników odżywczych pomaga prawie z każdym schorzeniem i wspomaga pracę naszego organizmu.

Czytaj dalej...

Dieta Montignaca

Są to zasady żywieniowe specjalnie dla osób, które próbują schudnąć i utrzymać tą masę ciała, zapobiec cukrzycy oraz obniżyć ryzyko wszelkich chorób układu krwionośnego w tym serca.

Czytaj dalej...

Naturalne antybiotyki, które musisz poznać!

Dłuższe stosowanie antybiotyku może spowodować, że dane bakterie po prostu się na niego uodpornią i może dojść do sytuacji, że nie będzie czym już leczyć chorych osób.

Czytaj dalej...

Dieta cebulowa

Dieta cebulowa, trwa zwykle od 2 do 3 tygodni, jest dietą odchudzającą przeznaczoną dla osób dorosłych. Podstawą diety są warzywa cebulowe. Cebula, por, szczypior oraz czosnek.

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.