Ryba w Cieście z Frytkami - "Fish & Chips"

Ryba w Cieście z Frytkami -

Ryba w Cieście z Frytkami - "Fish & Chips"

"Fish & chips" - czyli nic innego jak ryba w cieście z frytkami.Brytyjskie danie rozpowszechnione w drugiej połowie XIX wieku. W związku z rozwojem floty rybackiej i transportu kolejowego w tym czasie ceny ryb uległy obniżeniu, dzięki czemu stały się dostępne dla każdego..Potrawa nosi znamię fast food'u m.in. ze względu na przyjętą formę jej podawania "na wynos".W Polsce ryba z frytkami przywodzi mi na myśl wakacyjny zestaw obiadowy z dobrej nadmorskiej smażalni. Na szczęście namiastkę takich letnich smak... czytaj dalej...

Polecają przepis

Czytaj dalej na blogu Słodka Strona

Warto przeczytać

Dieta śródziemnomorska – przepis na długie i zdrowe życie

Średnia wieku mieszkańców Grecji, Włoch lub Hiszpanii jest wyższa, dlatego gdyż ich dieta opiera się w szczególności na rybach, warzywach i owocach morza.

Czytaj dalej...

Dieta Paleo

Jest to dieta opracowana przez dr Lorena Cordaina, według danych statystycznych jedna z najpopularniejszych na tą chwilę.

Czytaj dalej...

Dieta Montignaca

Są to zasady żywieniowe specjalnie dla osób, które próbują schudnąć i utrzymać tą masę ciała, zapobiec cukrzycy oraz obniżyć ryzyko wszelkich chorób układu krwionośnego w tym serca.

Czytaj dalej...

Zdrowe odżywianie - zdrowe warzywa

Te warzywa są dla naszego organizmu bardzo wartościowe!

Czytaj dalej...

Autor

SłodkaStronaSłodkaStrona

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

frytki, ryby, ryba, ciasto, pieczenie, słodkie, ziemniak, ziemniaki, ryba w ciescie, ryby smażone, jajko, fast food, por , obiad, dorsz, surówka, chipsy z ziemniakow, drugie danie, mleko w proszku, ciasto mleko w proszku, ryba w occie, pieczone ziemniaki, ciasto na niedziele, sposoby na jajko, dorsz pieczony, mleko zwykle, dania obiadowe

Inne przepisy z Słodka Strona

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.