Polędwiczki z dorsza smażone na szpinaku

Polędwiczki z dorsza smażone na szpinaku

Przepis na : obiad

Wszyscy wiedzą, że szpinak jest doskonałym źródłem żelaza. Czy jednak aby na pewno? Wysoka zawartość żelaza w szpinaku to mit, który już dawno został obalony. Informacja o tym, że roślina ta to istna "bomba żelazowa" powstała w wyniku przypadkowego pominięcia przecinka przy notowaniu wyników pomiaru. Z tego powodu przez dekady wierzono, że szpinak zwiera 10 razy więcej żelaza niż w rzeczywistości. Co ciekawe, pomyłkę tę odkryto już w latach 30. ubiegłego wieku, a jednak wiele osób wciąż wierzy, że szpinak jest...

Czytaj dalej na blogu Z notatnika dietetyka

Warto przeczytać

Skuteczne domowe syropy na przeziębienie

Cebula ze względu na bogatą zawartość składników odżywczych pomaga prawie z każdym schorzeniem i wspomaga pracę naszego organizmu.

Czytaj dalej...

Dieta south beach – dieta podczas, której możesz jeść deser!

Dieta ta nie polega na zbytecznym głodzeniu się. Osoby na tej diecie mogą jeść nawet desery a zbędne kilogramy i tak lecą w dół.

Czytaj dalej...

Dieta Montignaca

Są to zasady żywieniowe specjalnie dla osób, które próbują schudnąć i utrzymać tą masę ciała, zapobiec cukrzycy oraz obniżyć ryzyko wszelkich chorób układu krwionośnego w tym serca.

Czytaj dalej...

Naturalne antybiotyki, które musisz poznać!

Dłuższe stosowanie antybiotyku może spowodować, że dane bakterie po prostu się na niego uodpornią i może dojść do sytuacji, że nie będzie czym już leczyć chorych osób.

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.