Dieta south beach – dieta podczas, której możesz jeść deser!

Dieta ta nie polega na zbytecznym głodzeniu się. Osoby na tej diecie mogą jeść nawet desery a zbędne kilogramy i tak lecą w dół. Zapewnia one bezpieczne chudnięcie oraz naukę zdrowych nawyków, a nawet poprawia sprawność fizyczną. W jej skład wchodzą różnorodne produkty, które przede wszystkim są źródłem witamin i mikroelementów.

Jak każda dieta, ma ona kilka zasad. Twój dzień składa się z trzech większych posiłków i dwóch przekąsek. Masz jeść takie posiłki, by zaspokoiły Twój głód oraz musisz pamiętać, by żadnego nie opuścić. Węglowodany, które spożywasz muszą być dobrze przemyślane, gdyż mają być bogate w błonnik, natomiast białka mają być chude a tłuszcze nienasycone. Nigdy nie odmawiaj sobie deseru! Po upływie dwóch tygodni możesz pozwolić sobie na kieliszek wina do posiłku.

Składa ona się z trzech etapów. W fazie pierwszej, które trwa dwa tygodnie chudnie się bardzo szybko. Stężenie glukozy w naszym organizmie reguluje się, przez co uczucie głodu nas nie napada. Ze swojej diety wykluczasz pieczywo, ryż makaron i wszelki cukier (nawet ten w owocach i sokach owocowych). W pierwszym etapie powinno się spożywać drób, warzywa, orzechy, ryby i ser z obniżona zawartością tłuszczu.

Druga faza jest trochę swobodniejsza i nie kosztuje nas tylu wyrzeczeń co pierwsza. Stopniowo można spożywać węglowodany, np. pieczywo pełnoziarniste, warzywa korzeniowe czy brązowy ryż. Do obiadu można śmiało wypić kieliszek wina. W przypadku osób, które chcą zrzucić około 5 kg powinny pominąć etap 1 i zacząć od razu od tego etapu, gdyż ma on na celu osiągnięcie prawidłowej masy ciała i przyjęcie zdrowych nawyków. Podczas tej fazy spadek masy ciała następuje znacznie wolniej niż w stosunku do pierwszej fazy.

Trzeci etap, a zarazem ostatni jest wtedy, gdy osiągniesz upragnioną masę ciała i powinien trwać już przez całe życie. Masz świadomość, które produkty odpowiadają za przybieranie na wadze i co powinno się jeść, by nie przytyć. Od czasu do czasu możesz pozwolić sobie na słodycze.

Z diety powinno się wyeliminować wszelkie pieczywo (nawet te pełnoziarniste). Jeżeli przechodzisz przez pierwszy etap, wyeliminuj całkowicie mąkę (nawet sojową lub kukurydzianą) oraz ziemniaki, marchewki, buraki, kukurydzę i zielony groszek. Odpuść sobie pasztety, podroby, tłusty drób i przetwory drobiowe. Podczas pierwszych dwóch tygodni diety, ryż powinno się zastąpić kalafiorem lub szpinakiem. Z lodówki pozbądź się wszystkich pełnotłustych nabiałów (mleko, ser topiony i żółty, lody lub jogurt). Pamiętaj, by zamiast soków owocowych pić soki warzywne. W pierwszym etapie nie wolno pić alkoholu!

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.