Kurczak w panierce orzechowej z batatowym puree i szparagami „po schwardzwaldzku”

Kurczak w panierce orzechowej z batatowym puree i szparagami „po schwardzwaldzku”

Kurczak w panierce orzechowej z batatowym puree i szparagami „po schwardzwaldzku”

Nadszedł sezon na szparagi! Nie mogłyśmy więc przegapić okazji, aby coś z nich przygotować. Tak oto powstało wykwintne danie, które cieszy nie tylko oko, ale też kubki smakowe i które można modyfikować na wiele sposobów. Bataty, możecie na spokojnie zastąpić kalafiorem z marchewką. Połączenie cukini i hummusu klasycznego, też powinno się świetnie sprawdzić. Co do szynki „szchwardzwaldzkiej”, zamiast niej, możecie kupić bekon lub inną szynkę długodojrzewającą. Zachęcam do eksperymentowania. Powodzeni... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Pyszny Duet

Warto przeczytać

Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?

Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.

Czytaj dalej...

Sałatka z kurczakiem - 15 najlepszych przepisów

Sałatka z kurczakiem ma wielu swoich "wielbicieli", zarówno wśród tych, którzy dbają o linię, jak i wśród tych, którzy kalorii nie liczą.

Czytaj dalej...

Autor

Pyszny DuetPyszny Duet

Początki naszej przyjaźni sięgają pierwszego roku studiów. Jednak ostatecznie wylądowałyśmy na innych uczelniach, ale mimo to nasze drogi się nie rozeszły. Mamy wiele wspólnych zainteresowań, ale naszą główną pasją jest eksperymentowanie w kuchni. Każda z nas ma jednak przypisaną rolę, przy prowadzeniu tego bloga. Jedna z nas zajmuje się stroną techniczną, wizualną i redaktorską, a druga jest umysłem logistycznym i twórczym. Spotykamy się raz w tygodniu, aby przyrządzić pyszności dla Was. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy gotujemy w pojedynkę. Mamy nadzieję, że bez względu na to czy gotujemy razem, czy osobno, to i tak zadowolimy Wasze podniebienia.

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

szparagi, szynka, kurczak, sosy, zielone szparagi, pierś, kalafior, piersi, mięso, kalafiorem, cukinia, kurczak pieczony, pierś kurczaka, pierś z kurczaka, pieczona szynka, pieczeń z szynki, kurczak z czosnkiem, szynka gotowana, dania z kurczakiem, kurczak z warzywami, dania z piersi kurczaka, gotowana marchewka, kalafior pieczony, mięsa pieczone

Inne przepisy z Pyszny Duet

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.