Pizza chiena. Neapolitański placek wielkanocny.

Pizza chiena. Neapolitański placek wielkanocny.

Pizza chiena. Neapolitański placek wielkanocny.

Pizza? Na Wielkanoc? Właściwie nie wiem, czy ktokolwiek w naszym kraju nazwałby to danie pizzą. Moja żona powiedziała - bardzo dobre, ale to na pewno nie jest pizza! No cóż, to tylko taka nazwa. Neapolitańczycy mogą sobie nazywać pizzą co chcą -  w końcu to ich słowo. Ja nazwałem to danie po prostu plackiem. Myślę, że kombinacja serów i wędlin może ulegać w nim pewnym wariacjom. W pewnym sensie ta smakowita potrawa jest przecież daniem resztkowym. Ważne, by zachować różnorodność składników i równowagę smaków... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu zadanie-gotowanie

Warto przeczytać

Jajka faszerowane - najlepsze przepisy

Jajka faszerowane to świetna alternatywa dla zwykłych jajek. Możemy je nadziać pieczarkami, pomidorami, czy też różnego rodzaju rybami.

Czytaj dalej...

Dlaczego warto jeść jajka?

Jajka są bardzo popularne w kuchni ze względu na smak i ilość zastosowań.

Czytaj dalej...

Gotowanie jajek na miękko, półtwardo, twardo i w koszulce

Gotowanie jajek nie jest wcale łatwe. Mając ochotę płynne żółtko, często się zdarza, że musimy się zadowolić jajkiem ugotowanym na twardo lub na odwrót.

Czytaj dalej...

Jak łatwo i szybko obrać jajka ze skorupki?

Wydawać się może, że każdy potrafi ugotować jajko na twardo i potem je obrać. Niestety najwięcej problemów jest z tą drugą czynnością.

Czytaj dalej...

Autor

zadanie-gotowaniezadanie-gotowanie

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

ciasto, pizza przepis, pizza , tarta, szynka, kruche ciasta, kruche ciasto, ciasto kruche, przepisy na kruche ciasto, boczek, ciasto na pizze, wielkanoc, szynka gotowana, placki, ciasta z masa, placek z serem, szybkie ciasto, pieczeń z szynki, pieczona szynka, pieczony boczek

Inne przepisy z zadanie-gotowanie

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.