Sałatka z holenderskiego matjasa na buraczkach

Sałatka z holenderskiego matjasa na buraczkach

Sałatka z holenderskiego matjasa na buraczkach

Tym razem bardzo ciekawa sałatka, której “twarzą” ponownie jest holenderski matjas . Składniki równiez i w tym wypadku nie wydają się być wyszukane, ale ich kombinacja jest bardzo znajoma: zakwaszone buraczki, jabłka, por i chrzan. Czyż różne konfiguracje tych składników nie są doskonale znane w polskiej kuchni? Oczywiście że tak! Jednak połączone dodatkowo z suszonymi pomidorami oraz matjasami tworzą wyjątkowo pyszną kombinację, doskonale podkreślającą smak tej szczególnej ryby. Tak przygotowana sał... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Kulinarna Pokusa

Warto przeczytać

Buraczki tarte na zimę

Tarte buraczki na zimę do słoików to obowiązkowy twór z buraków w naszej piwnicy. Można je podawać jako dodatek do obiadu, od razu ze słoika.

Czytaj dalej...

21 najlepszych przepisów na śledzie na Święta, Sylwestra i Karnawał

Z czym nam kojarzą się śledzie? Oczywiście ze świętami czy sylwestrem. Pod koniec grudnia większość polskich rodzin je przygotowuje i się nimi zajada.

Czytaj dalej...

Dieta śródziemnomorska – przepis na długie i zdrowe życie

Średnia wieku mieszkańców Grecji, Włoch lub Hiszpanii jest wyższa, dlatego gdyż ich dieta opiera się w szczególności na rybach, warzywach i owocach morza.

Czytaj dalej...

Dieta Montignaca

Są to zasady żywieniowe specjalnie dla osób, które próbują schudnąć i utrzymać tą masę ciała, zapobiec cukrzycy oraz obniżyć ryzyko wszelkich chorób układu krwionośnego w tym serca.

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.