Maatjesharingen (Hollandse Nieuwe)

Maatjesharingen (Hollandse Nieuwe)

Maatjesharingen (Hollandse Nieuwe)

Tym razem nie tyle przepis, co prezentacja pewnego bardzo ciekawego i smacznego produktu. Niestety, mało znanego w Polsce, bo chociaż tu czy ówdzie dostępnego, to jednak często głęboko ukrytego w sklepowych zamrażarkach. Co gorsza, często mylonego z czymś zgoła innym. Ale po kolei. W północnej Europie, nad Bałtykiem i Morzem Północnym, już od średniowiecza bardzo popularnym produktem spożywczym był solony śledź. Dodajmy, że bardzo mocno solony i przechowywany zwykle w drewnianych beczkach. Bardzo duża zawartość ... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Kulinarna Pokusa

Warto przeczytać

21 najlepszych przepisów na śledzie na Święta, Sylwestra i Karnawał

Z czym nam kojarzą się śledzie? Oczywiście ze świętami czy sylwestrem. Pod koniec grudnia większość polskich rodzin je przygotowuje i się nimi zajada.

Czytaj dalej...

Dieta śródziemnomorska – przepis na długie i zdrowe życie

Średnia wieku mieszkańców Grecji, Włoch lub Hiszpanii jest wyższa, dlatego gdyż ich dieta opiera się w szczególności na rybach, warzywach i owocach morza.

Czytaj dalej...

Dieta Montignaca

Są to zasady żywieniowe specjalnie dla osób, które próbują schudnąć i utrzymać tą masę ciała, zapobiec cukrzycy oraz obniżyć ryzyko wszelkich chorób układu krwionośnego w tym serca.

Czytaj dalej...

Dieta Paleo

Jest to dieta opracowana przez dr Lorena Cordaina, według danych statystycznych jedna z najpopularniejszych na tą chwilę.

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.