Boxty - irlandzkie placki ziemniaczane

Boxty - irlandzkie placki ziemniaczane

Boxty - irlandzkie placki ziemniaczane

Oto i jeden z moich ulubionych dni w roku, Dzień św. Patryka - patrona Irlandii, którą kocham szczerze, a w której jeszcze nigdy nie byłam. Z okazji święta kraju, którego przewodnim kolorem jest mój ulubiony i najpiękniejszy - zielony - kolor nadziei, przygotowałam typowo irlandzką potrawę (w zeszłym roku było irlandzkie ciasto na piwie Guinness - klik tutaj ). Dziś w roli głównej Boxty, czyli placki ziemniaczane po irlandzku, które od naszych różnią się głównie tym, że ciasto jest mieszanką ziemniaków ... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Kuchnia w Słońcu Skąpana

Warto przeczytać

Najlepsza dieta na zimę

Nasza dieta podczas zimy powinna skupiać się nie tylko na tym, by zrzucić zbędne kilogramy, lecz także utrzymać odpowiednią odporność organizmu.

Czytaj dalej...

Skuteczne domowe syropy na przeziębienie

Cebula ze względu na bogatą zawartość składników odżywczych pomaga prawie z każdym schorzeniem i wspomaga pracę naszego organizmu.

Czytaj dalej...

Dieta south beach – dieta podczas, której możesz jeść deser!

Dieta ta nie polega na zbytecznym głodzeniu się. Osoby na tej diecie mogą jeść nawet desery a zbędne kilogramy i tak lecą w dół.

Czytaj dalej...

Dieta oczyszczająca warzywno-owocowa dr Dąbrowskiej

Jest to dieta warzywno-owocowa. Według dr Dąbrowskie głodówka organizmu pomaga w leczeniu różnych schorzeń.

Czytaj dalej...

Autor

Justyna OpasińskaJustyna Opasińska

Uwielbiam gotować i eksperymentować z nowymi smakami. Jestem zwolenniczką naturalnych produktów, ziół i kwiatów oraz dzikich owoców (np: dzika róża, czarny bez) na talerzach, pasjonuję się również fotografią kulinarną :) Jestem absolwentką Slawistyki na UŁ, miłośniczką zwierząt, natury i rękodzieła. A kiedyś...będę miała własny ogród :)

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

placki ziemniaczane, ciasto, pancakes, tarta

Inne przepisy z Kuchnia w Słońcu Skąpana

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.