Młode ziemniaki z burakiem liściowym

Młode ziemniaki z burakiem liściowym

Młode ziemniaki z burakiem liściowym

Burak liściowy znany także pod nazwą mangold oraz blitva , to bardzo popularne warzywo w krajach bałkańskich. Ja pierwszy raz zetknęłam się z nim kilka lat temu w trakcie urlopu w Chorwacji. Było to małej wiosce w Dalmacji, gdzie blitva podawana jest z ugotowanymi ziemniakami jako dodatek do grillowanych ryb oraz owoców morza. Po powrocie z wakacji próbowałam zakupić to warzywo u siebie w kraju, jednak bezskutecznie. I tak, przez ostatnich kilka lat jedyną okazją na zjedzenie blitvy były dla mnie zawsze moje... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu MeCooks

Warto przeczytać

Skuteczne domowe syropy na przeziębienie

Cebula ze względu na bogatą zawartość składników odżywczych pomaga prawie z każdym schorzeniem i wspomaga pracę naszego organizmu.

Czytaj dalej...

Dieta Montignaca

Są to zasady żywieniowe specjalnie dla osób, które próbują schudnąć i utrzymać tą masę ciała, zapobiec cukrzycy oraz obniżyć ryzyko wszelkich chorób układu krwionośnego w tym serca.

Czytaj dalej...

Naturalne antybiotyki, które musisz poznać!

Dłuższe stosowanie antybiotyku może spowodować, że dane bakterie po prostu się na niego uodpornią i może dojść do sytuacji, że nie będzie czym już leczyć chorych osób.

Czytaj dalej...

Dieta cebulowa

Dieta cebulowa, trwa zwykle od 2 do 3 tygodni, jest dietą odchudzającą przeznaczoną dla osób dorosłych. Podstawą diety są warzywa cebulowe. Cebula, por, szczypior oraz czosnek.

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.