Zapiekanka ziemniaczana z łososiem i górą kopru

Zapiekanka ziemniaczana z łososiem i górą kopru

Zapiekanka ziemniaczana z łososiem i górą kopru

Tło historyczne Niektóre inspiracje kulinarne rodzą się przez zlepek zbiegów okoliczności. Przepięknie. Jakiś czas temu wyjeżdżałam służbowo do Gdańska. Miejscowy przewodnik - mój arcy-sympatyczny kolega z licealnych czasów, Piotr - zabrał nas na obiad do miejsca pod wytworną nazwą "Pyra bar". Prze-ciekawe, a jednocześnie dość proste menu, pomysłowy wystrój i bardzo dobre ceny. Zamówiliśmy "pyranię", czyli zapiekankę ziemniaczaną z mintajem, kawałkami selera i sosem śmietanowym. Moje wyobrażenie o tym przepis... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Gary Bez dna

Warto przeczytać

Dieta śródziemnomorska – przepis na długie i zdrowe życie

Średnia wieku mieszkańców Grecji, Włoch lub Hiszpanii jest wyższa, dlatego gdyż ich dieta opiera się w szczególności na rybach, warzywach i owocach morza.

Czytaj dalej...

Dieta Paleo

Jest to dieta opracowana przez dr Lorena Cordaina, według danych statystycznych jedna z najpopularniejszych na tą chwilę.

Czytaj dalej...

Dieta Montignaca

Są to zasady żywieniowe specjalnie dla osób, które próbują schudnąć i utrzymać tą masę ciała, zapobiec cukrzycy oraz obniżyć ryzyko wszelkich chorób układu krwionośnego w tym serca.

Czytaj dalej...

Dieta oczyszczająca warzywno-owocowa dr Dąbrowskiej

Jest to dieta warzywno-owocowa. Według dr Dąbrowskie głodówka organizmu pomaga w leczeniu różnych schorzeń.

Czytaj dalej...

Autor

Olga Kachlicka

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

ryby, ryba, zapiekanka, zapiekanki, ziemniaki, sosy, łosoś, zapiekanka ziemniaczana, seler naciowy, mięso, obiad, makrela, ziemniaki zapiekane, zapiekanka z ziemniakami, łosoś wędzony

Inne przepisy z Gary Bez dna

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.