Wigilia pachnąca domowym chlebem, żytni z paloną mąką

Wigilia pachnąca domowym chlebem, żytni z paloną mąką

Wigilia pachnąca domowym chlebem, żytni z paloną mąką

  To wyjątkowy chleb. Smak i zapach niepowtarzalny. Godny świątecznego stołu. Bardzo polecam na wieczerzę wigilijną. Na pierwszy i drugi dzień świąt będzie tak samo pachnący i pyszny, jeśli dotrwa. Chleb ten piekłam 3 razy w przeciągu tygodnia. Z reguły piekę 2 razy, zanim podzielę się z Wami przepisem zmieniając ilości w składnikach. W tym przypadku składniki i ich ilość jest cały czas niezmienna. Musiałam jednak powtarzać pieczenie, bo nie podobały mi się pęknięcia na chlebkach. Zmieniłam co nieco sposób prow... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Leśny Zakątek

Warto przeczytać

Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?

Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.

Czytaj dalej...

Jak uratować przesoloną zupę?

Co zrobić gdy jednak wsypie nam się za dużo soli? Jak odwrócić ten efekt i poprawić smak naszego dania?

Czytaj dalej...

Który miód jest najlepszy? Lecznicze właściwości miodu.

Właściwości miodu zależą od tego jakiego on jest pochodzenia. Pszczeli jest bakteriobójczy i antyseptyczne. Mimo tego ożywia mózg i korzystnie wpływa na pracę układu krwionośnego.

Czytaj dalej...

Woda mineralna czy źródlana – którą wybrać?

W wielu dietach powtarza się, że powinno się pić co najmniej 2 litry wody dziennie i ograniczać napoje gazowane oraz alkohol.

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.