Tarta sernikowa z dżemem (Crostata di ricotta e marmellata)

Tarta sernikowa z dżemem (Crostata di ricotta e marmellata)

Tarta sernikowa z dżemem (Crostata di ricotta e marmellata)

Weekendowa kawa smakuje wyj ą tkowo w towarzystwie s ł odkiego deseru. Ciasto, kt ó re przygotowa ł am ł ą czy w sobie dwa przepisy wcze ś niej zamieszczone  na blogu: tartę z kremem z ricotty  oraz kruchą tartę z kratką . Punktem "i" tarty jest truskawkowy d ż em  pokrywaj ą cy krem z ricotty, nadaj ący  ciastu dodatkowego smaku i aromatu.  Polecam serdecznie! Mam nadziej ę ,  ż e przepis przypadnie Wam do gustu ;)  Ż ycz ę  Wam spokojnej niedzieli! SKŁADNIKI Ciasto ... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu La grande e la piccola cuoca

Warto przeczytać

Ciasta na Święta Bożego Narodzenia

Ciasta na Święta Bożego Narodzenia to w ostatnich dniach bardzo często przeszukiwane hasło w Internecie.

Czytaj dalej...

Idealny sernik - co zrobić, by nie opadł i nie pękał

Trudno znaleźć idealny przepis na sernik i jak już wydaje nam się, że znaleźliśmy, bo upieczeniu ciasto opada.

Czytaj dalej...

Autor

La grande e la piccola cuocaLa grande e la piccola cuoca

Mam na imię Magda. Odkąd pamiętam, kuchnia zawsze była mi bliska. Jako mała dziewczynka uwielbiałam podglądać moją mamę i babcię w kuchni, których przepyszne dania znikały w mgnieniu oka. To one nauczyly mnie podstaw tradycyjnej, domowej kuchni.
Moja pasja kulinarna na dobre rozwinęła się po przeprowadzce do Włoch. To we Włoszech gotowanie pochłonęło mnie całkowicie.
W swojej kuchni stawiam na zdrowe, domowe posiłki oraz sezonowość produktów aby zawsze jeść to co najswieższe, najzdrowsze, pełne swoich własciwości. Uwielbiam kuchnię włoską, niezapominając o kuchni polskiej i tak często na naszym polsko-włoskim stole króluje jednocześnie polski bigos i talerz spaghetti.
Kiedyś gotowałam sama, teraz gotuję z moją kuchareczką, moją Córką. To Emma była moją inspiracją do stworzenia bloga, stąd jego nazwa "La grande e la piccola cuoca" w tłumaczeniu "Duża i mała kucharka".

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

tarta, ciasto, ciasto kruche, sernik, deser, ciasto z kremem

Inne przepisy z La grande e la piccola cuoca

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.