Diabelskie żeberka inaczej

Diabelskie żeberka inaczej

Diabelskie żeberka inaczej

Po internecie (i nie tylko) krąży wiele przepisów zatytułowanych „diabelskie żeberka”. Przyznam, że nie wnikałem skąd ta nazwa i czy taki pomysł na przyrządzenie żeberek ma jakieś jedno źródło pochodzenia. Faktem jest, że przepisy wykazują się sporym podobieństwem – zwykle są to pokrojone co 1-2 kostki paski żeberek zamarynowane na słodko-kwaśno, pieczone lub grillowane. Marynata często zawiera sos sojowy, keczup, ocet czy sos Worcestershire. Jest ona zwykle też dość pikantna, z wyraźnym dodatkiem chili – moż... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Kulinarna Pokusa

Warto przeczytać

Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?

Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.

Czytaj dalej...

Rewelacyjne zastosowania cytryny w kuchni

Mało osób zdaje sobie sprawę, że w wielu problemach kuchennych skuteczna może się okazać cytryna.

Czytaj dalej...

Skuteczne domowe syropy na przeziębienie

Cebula ze względu na bogatą zawartość składników odżywczych pomaga prawie z każdym schorzeniem i wspomaga pracę naszego organizmu.

Czytaj dalej...

Który miód jest najlepszy? Lecznicze właściwości miodu.

Właściwości miodu zależą od tego jakiego on jest pochodzenia. Pszczeli jest bakteriobójczy i antyseptyczne. Mimo tego ożywia mózg i korzystnie wpływa na pracę układu krwionośnego.

Czytaj dalej...

Autor

Kulinarna PokusaKulinarna Pokusa

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

żeberka, ryż, sałatka, sałatki, sosy, mięso, mielone, ryż smażony, sałata, lekkie sałatki, sałatka z ryżem, sałatka z pomidorem, imbir, cytryna, przystawki, polewa, dania mięsne, wieprzowina, sos do ryżu, sos do sałaty, żeberka na słodko, sałatka imprezowa, mięsa pieczone, salatki warzywne, sałatka warzywna, bez pieczenia, pyszna sałatka, sos mięsny, drugie danie, mięso mielone

Inne przepisy z Kulinarna Pokusa

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.