Dieta dla osób z grupą krwi B

Pamiętaj! Dieta zgodna z Twoją grupą krwi może przyczynić się nie tylko do utraty masy ciała ale także redukuje ryzyko występowania chorób układu krążenia, pokarmowego (problemy trawienne, wzdęcia i zaparcia) czy innych takich jak np. cukrzyca. Oprócz tego Twój organizm będzie zdrowszy ze względu na mniejszą ilość toksyn a także większą odporność.

Osoby z grupą krwi B z pewnością nie wysiedzą w jednym miejscu i śmiało można je nazwać „obieżyświatem”. Lubią podróżować, a w szczególności nowe wyzwania. Podczas takiego trybu życia należy mieć na uwadze co się je. Dieta takich osób powinna być bogata w mleko, sery, jogurty czy kefiry. Jeżeli masz taką grupę krwi, jesteś szczęściarzem, gdyż osoby z tą grupą powinny mieć dietę zrównoważoną, czyli jeść wszystkiego po trochu – mięso, warzywa, ryby czy ziarna zbóż. Osoby, które wyeliminują z diety kurczaka i kukurydzę mogą zauważyć poprawę stanu zdrowia przez pozbycie się uciążliwych bólów głowy.

Jeżeli posiadasz taką grupę krwi, z pewnością poradzisz sobie z rozmaitymi chorobami, gdyż w Twoich genach jest gen odpowiadający za zwycięstwo. Nie straszne są Ci wszelkie nowotwory, stwardnienie rozsiane czy toczeń. Wystarczy tylko przestrzegać produktów zgodnych z Twoją grupą krwi. Jeżeli chcesz koniecznie zrzucić wagę, musisz wyeliminować kukurydze, soczewice, orzeszki ziemne czy siemię sezamu. Produkty te odpowiadają za zmęczenie organizmu i obniżają stężenie cukru we krwi. Żywność przez Ciebie spożywana nie powinna zawierać lektyny, są to substancje chemiczne, które odpowiadają za zwolnienie metabolizmu. Gdy metabolizm jest hamowany, wtedy żywność odkłada się w tkance tłuszczowej.

Produkty, które powodują utratę masy ciała to zielone warzywa (poprawiają metabolizm), mięso, wątroba, jaja i niskotłuszczowy nabiał i herbata z lukrecji (zapobiega występowanie hipoglikemii). Gdy masz taką grupę krwi nie może Ci nigdy przyjść do głowy by zostać wegetarianinem! Dlatego wskazane jest by jeść dużo mięsa, ryb, warzyw i owoców, lecz nie każde produkty z tych grup możesz jeść. Z mięsa powinno się wyeliminować gęś, kurczaka, wieprzowinę i kaczkę. Natomiast z ryb będą to krewetki, małże, kraby czy ostrygi. Jeżeli bardzo lubisz owoce, musisz się obejść bez kokosa czy rabarbaru. W przypadku nabiału musisz wyeliminować ser z błękitną pleśnią czy po prostu lody. Unikaj coca-coli i napojów gazowanych!

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.