Dieta dla osób z grupą krwi 0

Zależność pomiędzy tym co jesz a Twoją grupą krwi jest bardzo duża, Twoje dieta wpływa m.in. na podatność organizmu na choroby układu krwionośnego, pokarmowego czy ogólnie na inne choroby. Dzięki jedzeniu zgodnym ze swoją grupą krwi, podnosisz swoją odporność a także wyzbywasz się wszelkich toksyn, które zdążyły się osadzić w tkance tłuszczowej.

W przypadku gdy masz grupę krwi 0, doskonale trawisz mięso i ryby. Produkty z którymi masz problem to z pewnością wszelkie zboża, gdyż zakłócają Twoją przemianę materii. Chodzi tylko o wyeliminowanie płatków kukurydzianych czy po prostu chleba powoduje znaczna utratę masy ciała i poprawę krążenia krwi. Spożywanie nabiału może wywołać wszelkie niestrawności i wzdęcia, dlatego warto ograniczyć je do minimum. Zatem jesteś osobą głównie mięsożerną! Dieta uboga w jod może przyczynić się do niedoczynności tarczycy, dlatego warto mieć to na uwadze.

Osoby, u których w żyłach płynie krew z grupą krwi 0 kochają ryzyko, wysiłek psychiczny i również fizyczny. Najlepszym sportem dla Ciebie jest siłownia czy po prostu bieganie. Sport pomaga Ci w rozładowaniu napięcia wywołanego przez codzienne czynności. Jesteś urodzonym optymistą, który posiada zdolności przywódcze. Nie brak Ci energii! Jedyne co Ci zagraża to wrzody żołądka i problemy z jelitami.

Jeżeli chcesz zrzucić wagę powinieneś wyeliminować ze swojej diety produkty zbożowe, rośliny strączkowe a przede wszystkim chleb. Za to, że przybierasz na wadze odpowiada gluten, który jest obecny w zbożach. Kukurydza zakłóca produkcję insuliny i spowalnia metabolizm. Stanowczo powinieneś wyeliminować kalafior, brukselki, gorczyce, kapustę, soczewice czy fasolę nerkowatą. Produkty te przyczyniają się nie tyle co do wzrostu wagi, ale mogą wywołać niedoczynność tarczycy.

Zatem jeżeli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, Twoja dieta powinna być bogata w wodorosty, sól jodową, czerwone mięso, kapustę włoską, szpinak czy owoce morza. Produkty te zawierają w sobie dużo jodu, przez co problem z tarczycą odejdzie na bok i poprawiają Twój metabolizm. Dlatego Twoja dieta powinna się głownie opierać na mięsie (wołowina, dziczyzna, cielęcina, baranina) czy rybach (dorsz, łosoś, makrela, szczupak). Z warzyw, najlepiej jeść cebule czerwoną jak i żółta, chrzan, czosnek, paprykę, kalarepę, pietruszkę, rzepę czy szpinak.

Całkowicie ze swojej diety powinieneś wyeliminować gęś czy wieprzowinę. Warto mieć na uwadze, by nie jeść łososia, czy marynowanych śledzi. Z nabiału nic Ci nie wolno jeść, ewentualnie mozarelle, jaja, masło, ser feta czy kozi. Szerokim łukiem omijaj ziemniaki, kukurydzę czy brukselki.

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.
Gucio, 3 maja 2016 16:25:32

A co ma powiedzieć na dietę kot który też ma 4 grupy krwi i jest typowym miesozerca lub pies - 11 grup krwi lub krową o 11 grupach krwi? O grupie krwi decydują antyfony a nie to co się je.

Reginna, 25 marca 2016 00:08:48

Dużo w tym prawdy,lecz kazdy może indywidualnie modyfikować pokarmy.Nie na wszystko jesteśmy uczuleni ale i nie wszystko co proponują musi być korzystne.Zdecydowanie nie jem wołowiny,po tym mięsie źle się czuję.Nie jadam cebuli prócz szczypiorku .Wiąże się to z moim niedomaganiem wątroby.Mam grupę tak jak mama 0 i niedoczynność tarczycy czyli nie przyswajanie jodu to największy problem.Wiem jak reaguje mój orbanizm na pokarm-alergen,obserwuję że kiedy zjem coś niesłusznego mam objawy podobne do wstrząsu-przyspieszone bicie serca, drżenia, pocenie się uderzenie gorąca.Różny bywa stopień dolegliwości ale od razu wiem co jest niedobre.Te pokarmy które sa alergenami głównie mają działanie zakwaszające.

Digitalli, 22 lutego 2016 08:23:09

Witam. Co prawda autor popełnił błąd z łososiem, nie powinno się jeść tłustych ryb, a taką właśnie łosoś jest. Co do kapusty nie widzę, problemu, można a nawet powinno się jeść włoską, a unikać białej, a tym bardziej kiszonej (której notabene powinni unikać wszyscy ze względu na helikobakterie). Faktem jest, że dieta dla "zerowców" nie jest tania, ale artykuł nie wziął się z "powietrza" (Źródło: Dr Peter J.D'Adamo i Catherine Whitney, Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi) Dodam tylko, że mam grupę ORh- i bardzo goraco polecam dietę, nie tylko ze względów zdrowotnych, ale przede wszystkim dlatego, że grupa 0Rh- jest grupą uniwersalną, można nią leczyć wszystkie inne grupy. Z drugiej strony osobą z tą grupą może "przyjąć" krew tylko 0Rh-, poza tym zapasy w RCKiK są dla tej grupy najniższe w Polsce. Jedzcie zdrowo i oddawajcie krew jak najczęściej.
Pozdrawiam

Katarzyna B, 3 stycznia 2015 00:00:27

to w koncu mozna lososia czy nie mozna? raz piszecie, ze jesc a ponizej, ze sie wystrzegac o_0

bogdan, 26 grudnia 2015 19:59:52

mam grupe krwi 0- tylko nie chce schudnąć a staram się przytyc i nie mogę proszę o pomoc

zniesmaczona, 9 grudnia 2015 16:12:15

Nic nie jeść. Zdechnąć z głodu bo ma się grupe krwi 0. Żałosne. Szerokim łukiem omijaj ziemniaki :o Na razie szerokim łukiem ominę tez artykuł.

Michał, 8 grudnia 2015 01:16:43

Co to za głupoty!. Mam grupę 0 i nigdy nie miałem problemu z trawieniem kiedy jadłem pieczywo, warzywa strączkowe czy też nabiał, jedyne problemy to zawsze mam po wołowinie. Co prawda jestem optymistą lubiącym ryzyko i wysiłek psychiczny ale sporty siłowe nie są moją dobrą stroną oraz też nie mam zdolności przywódczych.

Czytelnik, 7 grudnia 2015 16:28:25

Z tego co jest napisane to nie jeść.
Warto mieć na uwadze, by nie jeść łososia, czy marynowanych śledzi.

Bomi, 6 grudnia 2015 20:18:31

Co w końcu z tym łososiem? tak czy nie?

Boo, 3 grudnia 2015 08:52:44

Trzeba przestać jeść kapustę... Ale trzeba ją jeść!

0RH+, 2 grudnia 2015 22:41:00

Znaczy się mam przestać jeść wszystko co lubie. Zostanę królikiem, biore się za marchewki -_-

Kama, 2 grudnia 2015 19:50:38

To mam jesc ta kapuste czy nie? Lol nie bralabym mocno do serca Ci jest tu napisane...