Wielkanocne potrawy z jajem- ciekawe inspiracje

Wielkanocne potrawy z jajem- ciekawe inspiracje

Wielkanocne potrawy z jajem- ciekawe inspiracje

Do Wielkanocy pozostało już niewiele czasu, dlatego najwyższa pora na przygotowanie świątecznego menu. U mnie dziś zbiór najlepszych przepisów na jajo w roli głównej. Czy zastanawiałaś się skąd się wzięło wielkanocne jajo? Co symbolizuje i dlaczego jest podstawą świątecznego menu? Jajko jest symbolem nowego życia i odrodzenia. Już w łacinie mówiono "ab ovo", co znaczyło: od jaja, czyli od początku (od czasów Adama i Ewy). W trakcie Świąt Wielkanocnych, czyli w Święto Zmartwychwstania Pańskiego zyskuje na symbolice... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Tradycyjna Kuchnia

Warto przeczytać

Jajka faszerowane - najlepsze przepisy

Jajka faszerowane to świetna alternatywa dla zwykłych jajek. Możemy je nadziać pieczarkami, pomidorami, czy też różnego rodzaju rybami.

Czytaj dalej...

Babka Wielkanocna - zbiór najlepszych przepisów

Babka wielkanocna - wyobrażacie sobie bez niej święta? Chyba śmiało można rzec, że jest bardziej popularnym wypiekiem wielkanocnym niż mazurek.

Czytaj dalej...

Sałatka Wielkanocna - zbiór najlepszych przepisów

Sałatki stały się nieodłącznym elementem każdego menu. Jemy je na śniadanie, kolację, a czasami te treściwsze zastępują nam nawet obiad.

Czytaj dalej...

Przepisy na Wielkanoc - top 30

Najlepsze przepisy na Wielkanoc.

Czytaj dalej...

Autor

Tradycyjna KuchniaTradycyjna Kuchnia

Mam na imię Kaśka i jestem 27- letnią amatorką kuchni polskiej, choć także lubię poeksperymentować z kuchnią europejską (francuską, węgierską, niemiecką), a nawet azjatycką czy amerykańską.

Dzieciństwo spędziłam w Bieszczadach, zatem wychowana byłam na tradycyjnej, niskobudżetowej kuchni wschodniej, ocierającej się o kuchnię Kresową. Mój styl gotowania jest poniekąd hołdem dla tych tradycyjnych korzeni.

Nigdy nie miałam profesjonalnych lekcji gotowania, a moją jedyną kwalifikacją jest to, co pochodzi z miłości do dobrego jedzenia oraz doświadczenie wynikające z gotowania w domu na co dzień. Nauczyłam się gotować poprzez czytanie starych książek kucharskich, które wyszukuje na pchlich targach i w antykwariatach.

Ciągle się uczę i zdobywam doświadczenie metodą prób i błędów.

ZAPRASZAM NA MÓJ KULINARNY BLOG
http://tradycyjnakuchnia.blogspot.com

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

wielkanoc, sałatka, sałatki, kiełbasa, zupa, szynka, dorsz, zupa serowa, potrawka, jajka nadziewane, sałatki wielkanocne, salatka z jajkiem, jajka na święta, sałatka z szynką, sałatka śledziowa, sałatka ze śledziem

Inne przepisy z Tradycyjna Kuchnia

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.