Babka Wielkanocna - zbiór najlepszych przepisów

Babka wielkanocna - wyobrażacie sobie bez niej święta? Chyba śmiało można rzec, że jest bardziej popularnym wypiekiem wielkanocnym niż mazurek. Babka na szczęście jest ciastem, które jest łatwe w wykonaniu i mało pracochłonne. W dodatku do jej wykonania nie potrzeba zbyt wielu składników. Najlepsza babka wielkanocna to taka, która jest jednocześnie puszysta i wilgotna, wręcz rozplywa się w ustach.

Najbardziej popularne babki to babka piaskowa i drożdżowa. Wielkim plusem tego wypieku jest to, że można go dowolnie modyfikować. Wystarczy dodać rodzynki, kawałki czekolady, polewę czekoladową, lukier cytrynowy, kajmak itp., a powstanie nam całkiem nowa babka wielkanocna. Poza tym można ją dowolnie udekorować, np. ozodbami cukrowymi, dzięki czemu babka pięknie będzie się prezentowała na świątecznym stole.

Poniżej zrobiliśmy dla Was małe zestawienie najlepszych przepisów na babki wielkanocne. Zachęcamy również do odwiedzenia wpisu z przepisami na najlepsze przepisy na sałatki wielkanocne.

Drożdżowa babka łaciatka Babka czekoladowo - migdałowa Wielkanocna babka gotowana
Babka migdałowa z żurawiną Waniliowa babka jogurtowa Wielkanocna babka drożdżowa
Marmurkowe babeczki wielkanocne z mąki jaglanej Babka makowo-kajmakowa z chrupkami cheerios Mini babeczki waniliowe do święconki
Babka z makiem na białkach Babka drożdżowa Alzacka Babka pomarańczowo orzechowa
Babka gotowana śmietankowo-czekoladowa Babka biszkoptowa-lekka jak puch! Babka kajmakowa
Wielkanocna babka z zajączkiem Babka budyniowa Babka zebra
Gotowana babka ze skórką pomarańczową Babka kokosowa Babka marmurkowa
Babka z białek siostry Anieli Prosta babka pomarańczowa Babka na piwie cytrynowym z makiem

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.