Spalanie boczków w domu

Boczki - to zmora nie jednej kobiety (czasami też Panów, lecz rzadziej). Wylewające się po bokach fałdki tłuszczu nie są tylko zmorą osób z nadwagą, ale występują także u osób w miarę szczupłych.

Ich główną przyczyną powstawania jest nadmiar cukrów prostych w diecie oraz zbyt duże ilości kwasów tłuszczowych trans. Węglowodany i tłuszcze dość szybko są przetwarzane i gromadzone w tkance tłuszczowej. Wystarczy jednak trochę samokontroli i kilka prostych ćwiczeń, by się tych 'boczków' pozbyć.

Warto pamiętać, że najkorzystniejsze dla nas są produkty o niskim indeksie glikemicznym, ponieważ nie powodują krótkich i wysokich skoków cukru. Poza tym ważne są ćwiczenia. Istnieje kilka fajnych treningów umożliwiających pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy bocznych partii brzucha. Warto je uzupełnić ćwiczeniami modelującymi mięśnie brzucha. Efekt będzie idealny! Zanim jednak zabierzemy się za modelowanie mięśni, warto pozbyć się owego tłuszczyku. Głównym elementem wysiłku fizycznego pozwalającym się go pozbyć jest wysiłek aerobowy (czyli trening cardio). Czas trwania treningu pomagającego w redukcji tkanki tłuszczowej to ok. 40 minut.

Ćwiczenia takie warto wykonywać minimum 3 razy w tygodniu.

Rodzaje treningów, które najefektywniej wpływają na pozbywanie się boczków:

  • skakanie na skakance
  • kręcenie hula hop
  • jazda na rolkach
  • pływanie
  • bieganie

Ćwiczenia te możemy uzupełnić o treningi modelujące brzuch, np. o aerobiczną 6 Weidera.

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.