Czyszczenie blendera, szybko i przyjemnie

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na doprowadzenie naszego sprzętu kuchennego do czystości. Przedstawimy tutaj trzy nasze rady jak wyczyścić zabrudzony blender.

Gdy brzydko pachnie...

Często zdarza się, że wrzucamy do naszego blendera różne rzeczy, czasami nie pozostawiają one żadnego zapachu, ale gdy trafimy na tę drugą grupę to bardzo ciężko jest się go nam pozbyć. Dlatego proponujemy do odświeżenia wnętrza wykorzystać cytrynę. Wrzucamy do środka kielicha 4 ćwiartki i zmiksujemy je. Po kilku chwilach należy dokładnie opłukać wnętrze pojemnika zimną wodą. Gotowe! Teraz nasz blender od razu ładniej pachnie!

Gdy pozostawiliśmy kielich na długą chwilę.

Jeśli z braku czasu lub naszego lenistwa pozostawiliśmy blender nieumyty to niestety spotka nas przykra niespodzianka, resztki zmiksowanych produktów będą przytwierdzone do ścianek kielicha. Można pomyśleć, że pozostaje nam tylko dokładne i mozolne szorowanie... Na szczęście jest na to sposób! Wystarczy wrzucić do naszego blendera kilka kostek lodu. Podczas rozdrabniania ostre krawędzie lodu zadziałają jak nasza gąbka i oderwą od ścianek zaschnięte resztki, a woda, która pojawi się przy rozpuszczaniu przyśpieszy ten proces. Nie polecamy tego sposobu do blenderów, bez funkcji rozdrabiania lodu!

Szybkie mycie!

Najprostszy i zarazem najszybszy sposób na umycie blendera to zalanie go wodą, dodanie odrobiny płynu do mycia naczyń i zacząć miksować! Sposób ten sprawdzi się tylko w przypadku gdy od razu zechcemy wyczyścić kielich, w innym przypadku możemy być zmuszeni do skorzystania ze sposobu drugiego z tego artykułu.

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.