10 sposobów na szybsze spalenie tkanki tłuszczowej

Poniżej znajdziecie kilka porad na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Wystarczy wprowadzić kilka nawyków do codziennego życia, by efekty były zaskakujące.

 

W obencych czasach spore grono osób zmaga się z nadwagą i otyłość. Podaż energii zawartej w pokarmach niestety przekracza zapotrzebowanie organizmu, czego efektem jest magazynowanie nadmiaru w postaci tkanki tłuszczowej. Jak powszechnie wiadomo, otyłość jest jednym z głównych czynników chorób układu sercowo-naczyniowego i nie tylko. Na szczęście coraz więcej osób jest świadomych konsekwencji nadwagi oraz otyłości i stara się przeciwdziałać ich negatywnym skutkom.

  1. Pij wodę! Minimum 2 litry dziennie. Najlepiej by była to chłodna woda, dzięki czemu organizm będzie musiał zużyć trochę więcej energii na ogrzanie płynu.
  2. Jedź śniadanie! Nie ma nic gorszego niż omijanie posiłków i głodzenie się. Organizm będzie myślał, że nadchodzą ciężkie czasy i zacznie odkładać niepotrzebnie tłuszczyk :-)
  1. Dodawaj do posiłków przyprawy podkręcające metabolizm, np. chilli czy imbir.
  2. Jedz posiłki o stałych porach. Najlepiej by przerwy między posiłkami nie przekraczały 4 godzin.
  3. Spożywaj więcej błonnika.
  4. Wysypiaj się! Osoby, które śpią krótko, teoretycznie też więcej jedzą ;-)
  5. Unikaj cukrów prostych. Staraj się wybierać produkty o niskim indeksie glikemicznym.
  6. Jedz mniej ,a częściej. Najlepiej by było to 5-6 posiłków dziennie. Unikaj podjadania. Lepsze jest spożycie 5 posiłków dziennie po 200-500 kalorii niż 3 posiłków po 600-700kcal.
  7. Mała czarna i zielona herbata - same cudów nie zdziałają, ale grosz do grosza, a zbędne kilogramy będą uciekać ;-)
  8. Postaraj się ćwiczyć minimum 20 minut dziennie przez 3-4 dni w tygodniu.

Może zaciekawią Cię również:

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.