Jajka z zielonym farszem i chrupiącą panierką

Jajka z zielonym farszem i chrupiącą panierką

Jajka z zielonym farszem i chrupiącą panierką

Są obowiązkową przystawką na każdym stole wielkanocnym. Ale czy muszą za każdym razem smakować i wyglądać tak samo? My znalazłyśmy sposób na ich ciekawe podanie. Zielony kolor farszu nada wiosennego akcentu, a chrupiąca skorupka dostarczy nowych doznań smakowych. Można je również podać w zdrowszej wersji light bez smażenia, którą również polecamy. 🥚🥑 Składniki na 6 porcji (połówek jaj) 1/3 dojrzałego średniego awokado 4 jajka kl. L (1 do panierki) 2 – 3 łyżki serka śmietankowego typu Almette mały ząbe... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Pyszny Duet

Warto przeczytać

Jajka faszerowane - najlepsze przepisy

Jajka faszerowane to świetna alternatywa dla zwykłych jajek. Możemy je nadziać pieczarkami, pomidorami, czy też różnego rodzaju rybami.

Czytaj dalej...

Dlaczego warto jeść jajka?

Jajka są bardzo popularne w kuchni ze względu na smak i ilość zastosowań.

Czytaj dalej...

Gotowanie jajek na miękko, półtwardo, twardo i w koszulce

Gotowanie jajek nie jest wcale łatwe. Mając ochotę płynne żółtko, często się zdarza, że musimy się zadowolić jajkiem ugotowanym na twardo lub na odwrót.

Czytaj dalej...

Jak łatwo i szybko obrać jajka ze skorupki?

Wydawać się może, że każdy potrafi ugotować jajko na twardo i potem je obrać. Niestety najwięcej problemów jest z tą drugą czynnością.

Czytaj dalej...

Autor

Pyszny DuetPyszny Duet

Początki naszej przyjaźni sięgają pierwszego roku studiów. Jednak ostatecznie wylądowałyśmy na innych uczelniach, ale mimo to nasze drogi się nie rozeszły. Mamy wiele wspólnych zainteresowań, ale naszą główną pasją jest eksperymentowanie w kuchni. Każda z nas ma jednak przypisaną rolę, przy prowadzeniu tego bloga. Jedna z nas zajmuje się stroną techniczną, wizualną i redaktorską, a druga jest umysłem logistycznym i twórczym. Spotykamy się raz w tygodniu, aby przyrządzić pyszności dla Was. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy gotujemy w pojedynkę. Mamy nadzieję, że bez względu na to czy gotujemy razem, czy osobno, to i tak zadowolimy Wasze podniebienia.

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

tarta, awokado, bułki, przystawki, jajka z farszem, jajka nadziewane, bez pieczenia

Inne przepisy z Pyszny Duet

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.