Bułki bez wyrastania -ekspresowe

Bułki bez wyrastania -ekspresowe

Bułki bez wyrastania -ekspresowe

Mimo , że nie wyszły zbyt piękne, ale były zjadliwe.U mnie prawie jak zawsze pieczywo do zdjęcia rozkrojone na gorąco .Czasem tak bywa, że tak szybko są zjedzone, że już nie ma z czego zrobić zdjęcia. 500 g mąki pszennej  łyżeczka cukru szczypta soli 300 ml letniej wody 35 g drożdży  6 łyżek oleju  Wszystkie składniki przełożyć do naczynia miksującego thermomiksa .Wyrobić  4 min/interwał. Nagrzać piekarnik do 200 stopni .Z ciasta uformować bułeczki, ułożyć na blaszkę i piec około 10-15 m... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Moje domowe kucharzenie

Warto przeczytać

Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?

Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.

Czytaj dalej...

Jak uratować przesoloną zupę?

Co zrobić gdy jednak wsypie nam się za dużo soli? Jak odwrócić ten efekt i poprawić smak naszego dania?

Czytaj dalej...

Woda mineralna czy źródlana – którą wybrać?

W wielu dietach powtarza się, że powinno się pić co najmniej 2 litry wody dziennie i ograniczać napoje gazowane oraz alkohol.

Czytaj dalej...

Woda z cytryną o poranku zdziała cuda

Zacznij dzień od szklanki wody z cytryną! Niby nic, a może zmienić tak wiele :-) Warto sprawić, by picie wody z cytryną weszło nam w nawyk, ponieważ nie ma nic lepszego jak zdrowo rozpocząć dzień.

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.