Placek po węgiersku to potrawa polska. Jednak jej powstanie, jak niektórzy mówią ma związek z szefem kuchni Węgrem, który jakiś czas temu był szefem w restauracji w Krakowie. Serwował ulubione przez Polaków placki ziemniaczane z gulaszem. Tak więc nazwa placek po węgiersku, nie jest nazwą przypadkową. Moja wersja placka po węgiersku jest bezmięsna i bardzo smakowita. Sos z prawdziwków z kwaśną śmietaną, cebulką i pieprzem. Ilość zależy od ilości głodnych osób. Na jeden placek wystarczy kilka ziemniaków i... czytaj dalej...
Przepisów jest bardzo wiele, w każdym domu króluje inne ciasto. Chciałabym przedstawić wam przepis na ciasto, które bardzo często nazywa się Trzy szklanki. Ciasto jest bardzo proste i pyszne, a przepis prosty, nawet amator cukierniczy sobie z nim poradzi.
Czytaj dalej...Jajka faszerowane to świetna alternatywa dla zwykłych jajek. Możemy je nadziać pieczarkami, pomidorami, czy też różnego rodzaju rybami.
Czytaj dalej...Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.
Czytaj dalej...Cebula ze względu na bogatą zawartość składników odżywczych pomaga prawie z każdym schorzeniem i wspomaga pracę naszego organizmu.
Czytaj dalej...