Dżem dyniowy z pomarańczą

Dżem dyniowy z pomarańczą

Dżem dyniowy z pomarańczą

Skarby jesieni zamknięte w słoiczkach na zimę Ostała mi się w czeluściach piwnicy ostatnia sztuka dyni z jesiennych zapasów. Okaz był dość pokaźnych rozmiarów, więc zdecydowałam się go zużyć na dżem dyniowy . Mimo, że to już późna pora na przetwory, bo zima w trakcie, nie mogłam się oprzeć temu słodkiemu specjałowi :) Dżem wychodzi raczej delikatny w smaku i dość słodki . Ma gładką fakturę dzięki długiemu i powolnemu gotowani u dyni. Idealnie nadaje się jako dodatek do zimowych wypieków, czy też samodzielnie smaro... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Grunt to przepis!

Warto przeczytać

Wszystko o przetworach – czyli jak pasteryzować słoiki a potem je przechowywa

Znany od bardzo dawna sposób pasteryzacji niektórych produktów w szczelnie zamkniętym szklanym słoiki jest najlepszym sposobem na przedłużenie ich czasu do spożycia.

Czytaj dalej...

Zdrowe odżywianie - zdrowe warzywa

Te warzywa są dla naszego organizmu bardzo wartościowe!

Czytaj dalej...

Autor

aaasikkkaaasikkk

Zdecydowałam się całkiem niedawno na założenie bloga kulinarnego: ---http://grunttoprzepis.blogspot.com/---

Jego zamysłem jest prowadzenie swoistego wirtualnego notatnika kulinarnego, składającego się TYLKO ze sprawdzonych przepisów na potrawy, które ZAWSZE wychodzą i ZAWSZE rewelacyjnie smakują.

Wcześniej służył mi ku temu zwykły notes z przepisami :) – ale ostatnio coraz częściej zaczyna mi brakować w nim wolnych kartek. Stąd przerzucenie się na wirtualne uwiecznianie dla potomności moich ulubionych przepisów i potraw ;)

Moje motto: gotowanie banalnie proste!

Sprawdź mnie!

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

słoik, dynia, przetwory, pomarańcze, zdrowe, zdrowe przepisy, słodkie, sok, proste i szybkie przepisy, galaretka, mielone, puree, cytryna, duszone, imbir, por , przekąska, przekąski, puree dyniowe

Inne przepisy z Grunt to przepis!

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.