Świąteczny piernik z buraka (bez mleka)

Świąteczny piernik z buraka (bez mleka)

Świąteczny piernik z buraka (bez mleka)

Przepis na : deser

Moja mama opowiadała mi kiedyś o pierniku, który piekła jej mama. Podobno żaden inny się z nim nie równał. Gdy znalazłam zeszyt babci z przepisami odszukałam stronę z notatkami o pierniku. A tam wśród składników: „wielki, czerwony burak”. Wtedy myślałam, że to jakiś błąd. Szczególnie, że przepisu nie było – tylko lista składników. Próbowałam upiec ten piernik bez buraka, ale wyszedł suchy i bez koloru. Teraz po latach już trochę bardziej doświadczona w pieczeniu przerobiłam ten przepis po swoj... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Dieta bez mleka

Warto przeczytać

Buraczki tarte na zimę

Tarte buraczki na zimę do słoików to obowiązkowy twór z buraków w naszej piwnicy. Można je podawać jako dodatek do obiadu, od razu ze słoika.

Czytaj dalej...

12 pysznych przepisów na sałatki na Święta

Poniżej znajdziecie zestawienie pysznych sałatek na Święta. 12 prostych i smacznych przepisów na sałatki wigilijne oraz na kolejne dni świąt.

Czytaj dalej...

15 przepisów na karpia

15 pysznych przepisów na świątecznego karpia

Czytaj dalej...

Sałatki na Święta Bożego Narodzenia - najlepsze przepisy!

Święta Bożego Narodzeniu tuż tuż.. Tak więc większość z nas zastanawia się co przygotować na świąteczne menu.

Czytaj dalej...

Autor

Dieta bez mleka

Dieta bez mleka to blog dla osób, które wykluczyły ze swojej diety mleko krowie i jego przetwory. Przepisy dla siebie znajdą tu nie tylko osoby ze skazą białkową czy mamy karmiące piersią. Dieta bez mleka to gotowa książka kucharska z przepisami dla każdego!

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

buraki, dieta, burak, piernik, ciasto, desery, pierś, deser, piersi, ciasta z masa, bez pieczenia, ciasto bez pieczenia, ciasta bez pieczenia

Inne przepisy z Dieta bez mleka

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.