Shawarma / shoarma drobiowa

Shawarma / shoarma drobiowa

Shawarma / shoarma drobiowa

Przepis na : obiad

Kiedy koleżanka przyjechała z pielgrzymki do Izraela przywiozła mi zestaw różnych przypraw, jedną z nich był mix for shawarma. Shawarma / shoarma najbardziej kojarzy mi się z restauracją Sphinx. Danie to jest banalnie proste, szybkie i łatwe do zrobienia, a wyrazistości grillowanemu mięsu nadają sosy. Shawarma / Shoarmę można podać w wersji błyskawicznej, zawijając podsmażone mięso w tortillę lub podać grillowane mięso w chlebkach pita z pomidorami, czerwoną cebulą, sałatą i sosem. Ja miałam czas, więc podał... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

Warto przeczytać

Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?

Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.

Czytaj dalej...

Skuteczne domowe syropy na przeziębienie

Cebula ze względu na bogatą zawartość składników odżywczych pomaga prawie z każdym schorzeniem i wspomaga pracę naszego organizmu.

Czytaj dalej...

Dieta Montignaca

Są to zasady żywieniowe specjalnie dla osób, które próbują schudnąć i utrzymać tą masę ciała, zapobiec cukrzycy oraz obniżyć ryzyko wszelkich chorób układu krwionośnego w tym serca.

Czytaj dalej...

Naturalne antybiotyki, które musisz poznać!

Dłuższe stosowanie antybiotyku może spowodować, że dane bakterie po prostu się na niego uodpornią i może dojść do sytuacji, że nie będzie czym już leczyć chorych osób.

Czytaj dalej...

Autor

JStragaJStraga

Blog kulinarny z przepisami i autorskimi zdjęciami, czyli najsmaczniejsze miejsce w sieci

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

mięso, shoarma, sosy, drobiowe, kurczak, pierś, piersi, grill, ryż, pierś kurczaka, pierś z kurczaka, cebula, sałata, tortilla, sos do ryżu, kurczak z czosnkiem, sos do sałaty, drugie danie, obiad, dania z grilla, dania z kurczakiem, sos do kurczaka, kurczak z ryżem, ryż smażony, kurczak grillowany, kurczak w pomidorach, kurczak z pomidorami, pierś z kurczaka w pomidorach, tortilla z kurczakiem, szybki kurczak

Inne przepisy z Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.