Udka pieczone w jogurcie

Udka pieczone w jogurcie

Udka pieczone w jogurcie

Przepis na : obiad

Pieczony kurczak to dość tradycyjny pomysł na obiad. W klasyce nie ma jednak nic złego i warto do niej czasem wracać 😉 Dziś zdecydowałam się na udka pieczone w jogurcie. Marynowanie mięsa w jogurcie czy maślance to sposób stary jak świat, ale cały czas sprawdza się równie dobrze - kwas mlekowy bardzo korzystnie wpływa na kruchość i soczystość mięsa. Bazą mojej marynaty jest jogurt grecki. Dodałam do niego oczywiście przyprawy - tym razem zdecydowałam się na czosnek, kurkumę i chili, możecie jednak w zasadzie dow... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Z notatnika dietetyka

Warto przeczytać

Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?

Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.

Czytaj dalej...

Skuteczne domowe syropy na przeziębienie

Cebula ze względu na bogatą zawartość składników odżywczych pomaga prawie z każdym schorzeniem i wspomaga pracę naszego organizmu.

Czytaj dalej...

Dieta Montignaca

Są to zasady żywieniowe specjalnie dla osób, które próbują schudnąć i utrzymać tą masę ciała, zapobiec cukrzycy oraz obniżyć ryzyko wszelkich chorób układu krwionośnego w tym serca.

Czytaj dalej...

Magiczne substancje spalające tłuszcz

Jeżeli masz dodatkowe kilogramy w postaci tkanki tłuszczowej i ćwiczysz, a nie możesz ich spalić to może coś jest nie tak w diecie.

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.