Kurczak pieczony, faszerowany mięsem, z jabłkami

Kurczak pieczony, faszerowany mięsem, z jabłkami

Kurczak pieczony, faszerowany mięsem, z jabłkami

Dziś kurczak nafaszerowany mięsem z indyka, z dodatkiem jabłek, bardzo delikatny i soczysty. Podany z pieczonymi ziemniakami był pysznym daniem na weekendowy obiad. Luzowanie a potem spinanie i sznurowanie tuszki wcale nie jest trudne a dużo łatwiej takie mięso po upieczeniu porcjować. Można tuszki nie rozcinać a tylko ostrożnie pozbawić kości odcinając je pomału od mięsa małym, ostrym nożem, ale to nieco trudniejsze. ROZWIŃ I CZYTAJ DALEJ czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Smaczna Pyza

Warto przeczytać

Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?

Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.

Czytaj dalej...

Sałatka z kurczakiem - 15 najlepszych przepisów

Sałatka z kurczakiem ma wielu swoich "wielbicieli", zarówno wśród tych, którzy dbają o linię, jak i wśród tych, którzy kalorii nie liczą.

Czytaj dalej...

Autor

SmacznaPyzaSmacznaPyza

Lubię gotować, ale nie sterczeć godzinami przy garach. Moja kuchnia to dania domowe, smaczne i apetyczne. Poza gotowaniem interesuję się wszystkim co dotyczy grzybów.

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

kurczak pieczony, pieczenie, mięsa pieczone, jabłka pieczone, pieczone jabłka, jabłka, mięso, kurczak, pieczone ziemniaki, ziemniak, indyk, ziemniaki, obiad, przepisy z ziemniakami, ziemniaki na obiad, mięso na obiad, dania z kurczakiem, kurczak na ostro, ostry kurczak

Inne przepisy z Smaczna Pyza

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.
Justyna Bąk, 5 listopada 2013 13:30:48

pyszny pomysł ale to jak zawsze u Ciebie:)

Iza Kulińska, 5 listopada 2013 16:21:20

dziękuję :)

Anonymous, 6 listopada 2013 16:48:33

przepis bardzo mi się podoba ,tylko chyba nie poradzę sobie z odcinaniem szkieletu

Iza Kulińska, 6 listopada 2013 16:52:25

co Ty mówisz ?! poradzisz sobie - rozetnij tuszkę bo tak prościej a potem delikatnie odcinaj mięso tuż przy kościach. Pierwszy raz jest najtrudniejszy, ale dasz radę ! sznurowanie też nie jest trudne - wykałaczki i trochę nici albo sznurka :) Powodzenia !