Chleb przeważnie piekę dość zwykły, tzn stosuję różne mąki, ale inne składniki dosypuję tak żeby nie nadawały jakiegoś bardzo specyficznego smaku. Przeważnie są to jakieś ziarenka czy pestki albo orzechy. Taki dla nas jest lepszy i bardziej uniwersalny - można go zjeść zarówno z wędliną jak i słodkim dżemem. Ale tym razem zrobiłam inaczej i dołożyłam coś smacznego, o zdecydowanie konkretnym aromacie. Pomidory i prażona cebula nadały chlebowi ładnego koloru i ciekawego posmaku. Pierwsze kromki zjedliśmy zanim ... czytaj dalej...
Lubię gotować, ale nie sterczeć godzinami przy garach. Moja kuchnia to dania domowe, smaczne i apetyczne. Poza gotowaniem interesuję się wszystkim co dotyczy grzybów.
A ja całkiem niedawno dowiedziałam się, że żytnich chlebów na zakwasie wcale nie trzeba długo wyrabiać, bo zakwasi i tak sobie poradzi. To, co obserwowałam w dzieciństwie, jak Babcia misi chleb, to musiał być z większym dodatkiem mąki pszennej.P.S. Pani chlebek jest wspaniały.
dokładnie tak - długość wyrabiania jest też powiązana z czasem wyrastania - jeśli zostawiam ciasto chlebowe żeby rosło przez całą noc to tylko je mieszam właściwie a zakwas i gluten radzą sobie dalej same :)