Sałatka na bazie liści buraka i rzodkiewki z sosem „zielonej bogini”

Sałatka na bazie liści buraka i rzodkiewki z sosem „zielonej bogini”

Przepis na : sałatka

U nas w kuchni nic się nie zmarnuje! Dlatego zamiast wyrzucać (uważane przez niektórych za niejadalne) liście buraka i rzodkiewki, wykorzystałyśmy je jako bazę do sałatki, gdzie burak stanowi jej świetne dopełnienie. Sałatkę można równie dobrze przyrządzić na bazie sałaty, roszponki, czy rukoli. Składniki na 2 porcje: 2 garście liści buraka 2 garście liści rzodkiewki 3- 4 garście kaszy pęczak/bulgur 1 średni upieczony/ugotowany do miękkości burak kilka szt. rzodkiewki ok. 70 g sera feta 2 garście orzechów wło...

Czytaj dalej na blogu Pyszny Duet

Warto przeczytać

Buraczki tarte na zimę

Tarte buraczki na zimę do słoików to obowiązkowy twór z buraków w naszej piwnicy. Można je podawać jako dodatek do obiadu, od razu ze słoika.

Czytaj dalej...

Najlepszy sos czosnkowy!

Najlepsza receptura na sos czosnkowy! Jedyny w swoim rodzaju!

Czytaj dalej...

12 pysznych przepisów na sałatki na Święta

Poniżej znajdziecie zestawienie pysznych sałatek na Święta. 12 prostych i smacznych przepisów na sałatki wigilijne oraz na kolejne dni świąt.

Czytaj dalej...

Sałatki na Święta Bożego Narodzenia - najlepsze przepisy!

Święta Bożego Narodzeniu tuż tuż.. Tak więc większość z nas zastanawia się co przygotować na świąteczne menu.

Czytaj dalej...

Autor

Pyszny DuetPyszny Duet

Początki naszej przyjaźni sięgają pierwszego roku studiów. Jednak ostatecznie wylądowałyśmy na innych uczelniach, ale mimo to nasze drogi się nie rozeszły. Mamy wiele wspólnych zainteresowań, ale naszą główną pasją jest eksperymentowanie w kuchni. Każda z nas ma jednak przypisaną rolę, przy prowadzeniu tego bloga. Jedna z nas zajmuje się stroną techniczną, wizualną i redaktorską, a druga jest umysłem logistycznym i twórczym. Spotykamy się raz w tygodniu, aby przyrządzić pyszności dla Was. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy gotujemy w pojedynkę. Mamy nadzieję, że bez względu na to czy gotujemy razem, czy osobno, to i tak zadowolimy Wasze podniebienia.

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

buraki, burak, feta, sałatka, sałatki, słonecznik, sosy, ser feta, roszponka, sałata, rukola, sałatka z buraków, pyszna sałatka, sałatka z fetą, sałatka z rukolą, salatka z serem

Inne przepisy z Pyszny Duet

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.