Sos romesco

Sos romesco

Sos romesco

Romesco to hiszpański sos wywodzący się z rejonów Katalonii. Podstawą sosu są pomidory, papryka i migdały. Sos doprawia się oliwą, octem oraz czosnkiem. Sos romesco jest rodzajem zimnego sosu, co oznacza iż składników nie gotuje się ze sobą a jedynie łączymy zimne. Składniki sosu połączyć można w moździerzu lub zmiksować. Najczęściej sos romesco spotkać można podany z owocami morza i rybami, jest również serwowany z drobiem oraz z warzywami. Poniżej znajdziecie przepis na sos romesco , który zrobiłam na bazie cze... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu MeCooks

Warto przeczytać

Skuteczne domowe syropy na przeziębienie

Cebula ze względu na bogatą zawartość składników odżywczych pomaga prawie z każdym schorzeniem i wspomaga pracę naszego organizmu.

Czytaj dalej...

Dieta Montignaca

Są to zasady żywieniowe specjalnie dla osób, które próbują schudnąć i utrzymać tą masę ciała, zapobiec cukrzycy oraz obniżyć ryzyko wszelkich chorób układu krwionośnego w tym serca.

Czytaj dalej...

Naturalne antybiotyki, które musisz poznać!

Dłuższe stosowanie antybiotyku może spowodować, że dane bakterie po prostu się na niego uodpornią i może dojść do sytuacji, że nie będzie czym już leczyć chorych osób.

Czytaj dalej...

Zdrowe odżywianie - zdrowe warzywa

Te warzywa są dla naszego organizmu bardzo wartościowe!

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.