Brukselka z boczkiem i daktylami (Cavoletti di Bruxelles e datteri) również

Brukselka z boczkiem i daktylami (Cavoletti di Bruxelles e datteri)     również

Brukselka z boczkiem i daktylami (Cavoletti di Bruxelles e datteri) również

Brukselkę albo się lubi, albo wręcz niecierpi . Kiedyś sama należałam do tej drugiej grupy osób. Niestety wspomnienia przedszkolnych obiadów na długo pozostały w mojej pamięci i przez dlugi czas brukselk ę  omija ł am szerokim  ł ukiem.   Szukałam sposobu na złamanie goryczy tej ma ł ej i niezwykle efektownej kapustki. Dodatek wędzonego boczku oraz słodkich daktyli by ł  strza łe m w dziesiątk ę . Brukselka nie tylko straci ł a swoj ą  charakterystyczn ą  gorycz, ale zyska ł a również ca ... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu La grande e la piccola cuoca

Warto przeczytać

Zdrowe odżywianie - zdrowe warzywa

Te warzywa są dla naszego organizmu bardzo wartościowe!

Czytaj dalej...

Autor

La grande e la piccola cuocaLa grande e la piccola cuoca

Mam na imię Magda. Odkąd pamiętam, kuchnia zawsze była mi bliska. Jako mała dziewczynka uwielbiałam podglądać moją mamę i babcię w kuchni, których przepyszne dania znikały w mgnieniu oka. To one nauczyly mnie podstaw tradycyjnej, domowej kuchni.
Moja pasja kulinarna na dobre rozwinęła się po przeprowadzce do Włoch. To we Włoszech gotowanie pochłonęło mnie całkowicie.
W swojej kuchni stawiam na zdrowe, domowe posiłki oraz sezonowość produktów aby zawsze jeść to co najswieższe, najzdrowsze, pełne swoich własciwości. Uwielbiam kuchnię włoską, niezapominając o kuchni polskiej i tak często na naszym polsko-włoskim stole króluje jednocześnie polski bigos i talerz spaghetti.
Kiedyś gotowałam sama, teraz gotuję z moją kuchareczką, moją Córką. To Emma była moją inspiracją do stworzenia bloga, stąd jego nazwa "La grande e la piccola cuoca" w tłumaczeniu "Duża i mała kucharka".

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

brukselka, boczek, obiad, przystawki

Inne przepisy z La grande e la piccola cuoca

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.