Domowy włoski makaron jajeczny z semoliną

Domowy włoski makaron jajeczny z semoliną

Domowy włoski makaron jajeczny z semoliną

Przepis na : obiad

Makaron z semoliną we włoskim stylu wymaga sporo samozaparcia – nie zdziwię się, jeśli uronicie nad stolnicą łzę albo nawet kroplę potu (oby tylko jedną!). To ciasto makaronowe jest niemiłosiernie ciężkie do wyrobienia, bardzo twarde i okrutnie zbite. Ale domowy makaron który z niego powstaje to filar włoskiego gotowania. Jeśli nazywacie siebie fanami włoskiej kuchni, ale w życiu nie zrobiliście sami domowego makaronu – pora to nadrobić! Semolina to bogata w gluten, delikatnie żółta mąka o fakturze naszej mąk... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Karo in the Kitchen

Warto przeczytać

Składniki E - sprawdź, co kryje się pod chemicznymi dodatkami do żywności

Chemiczne dodatki do żywności potocznie nazywane „składnikami E” zostały dopuszczone do użytku przez instytucje Unii Europejskiej i są one uznawane za bezpieczne i dozwolone do użycia.

Czytaj dalej...

Autor

Karo In The KitchenKaro In The Kitchen

Szamotam się w kuchni już od 15 lat. Gotuję bo lubię- odkrywanie ciągle nowych smaków i możliwości sprawia mi ogromną przyjemność. Troszczę się przez gotowanie- karmiąc tych, których kocham.

Bloguję, bo moi znajomi mieli serdecznie dość bezradnego patrzenia na zdjęcia kolejnych posiłków. Teraz i oni, i Wy, nieznani mi Czytelnicy, mając na podkładkę moje kuchenne sukcesy i niewypały, macie szansę się wykazać i trochę pomieszać we własnych garach.

Chodźcie, dajcie się poprowadzić za rękę po kuchni a pokażę Wam, że diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach.

Życie kucharki to ciągła walka między mieszczeniem się w rozmiar 36, a dokładką. To co, jeszcze po kawałeczku?

Jestem też na Facebooku, na stronie Karo In The Kitchen.
Znajdziecie tu relacje ‚od kuchni’ i zapowiedzi nadchodzących postów. Zapraszam!

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

makaron, makarony, ciasto, faworki, mielone, sosy, spaghetti, tagliatelle, kolacja, obiad, dania z makaronem, tani obiad, sos spaghetti

Inne przepisy z Karo in the Kitchen

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.