Wędlina drobiowa ze słoika

Wędlina drobiowa ze słoika

Wędlina drobiowa ze słoika

Aby przygotować wędlinę drobiową nie jest potrzebny szynkowar, wystarczy słoik, mięso i przyprawy, utrwala się wędlinę poprzez pasteryzowanie słoików. Wędlina ze słoika przygotowana tym sposobem jest pyszna, bez konserwantów, wspomagaczy. Często robię kiełbasę słoikową przy okazji przygotowywania domowej białej kiełbasy, albo pasztet do słoika.  Ale ostatnio wymyśliłam sobie, że przygotuję w podobny sposób wędlinę drobiową z udek kurczaka, ale nie z mielonego mięsa tylko z krojonego.Kurczak doskonale nada... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

Warto przeczytać

Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?

Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.

Czytaj dalej...

Sałatka z kurczakiem - 15 najlepszych przepisów

Sałatka z kurczakiem ma wielu swoich "wielbicieli", zarówno wśród tych, którzy dbają o linię, jak i wśród tych, którzy kalorii nie liczą.

Czytaj dalej...

Autor

JStragaJStraga

Blog kulinarny z przepisami i autorskimi zdjęciami, czyli najsmaczniejsze miejsce w sieci

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

słoik, drobiowe, udka z kurczaka, mięso, kiełbasa, cytryna, mielone, susz, udka , kurczak, biała kiełbasa, kanapki, galaretka, pasztet, czosnek, proste i szybkie przepisy, mięso mielone, kanapka, kiełbasa w słoikach, kurczak z czosnkiem

Inne przepisy z Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.
Konczi i Szpileczka, 29 maja 2014 13:14:13

Powiem szczerze, że nigdy takiej wędliny ze słoika nie robiłam, ale przepis mnie zachwycił i został juz wydrukowany i zamierzam w najbliższym czasie zrobić. Możesz tylko zdradzić ile słoiczków wyszło z tej porcji??

Jolanta, 29 maja 2014 13:18:25

Z tej porcji wyszły 2 pełne słoiki jak na zdjęciu o poj. 500 ml.

aga, 29 maja 2014 18:19:30

co moge uzyc zamiast soli peklowej, tutaj czegos takiego nie ma. Przepis bardzo mi sie spodobal.

Jolanta, 29 maja 2014 22:16:20

Zwykłej soli

Iwona, 10 czerwca 2014 14:18:08

A filety się nadadzą?

Jolanta, 10 czerwca 2014 14:23:28

Pewnie, że tak, ale dla mnie filety z piersi do tego typu przetworów to zbędny wydatek, ja wolę wykorzystać czyste mięso z ćwiartki kurczaka.

Anonim, 13 czerwca 2014 11:35:47

A ile czasu można przechowywać tą wędlinę – oczywiście w zamknięciu Czy konieczne jest jej przechowywanie w lodówce? Czy nie popsuje się będąc kilkanaście godzin poza lodówką?

Jolanta, 13 czerwca 2014 11:48:12

Jeśli pasteryzacja przebiegła prawidłowo, a masz jakieś chłodne pomieszczenie w mieszkaniu to pewnie, że może stać poza lodówką. Ja nie robię jakiś wielkich ilości, więc mieszczą mi się w lodówce.