Smażōnka (Jajecznica)

Smażōnka (Jajecznica)

Smażōnka (Jajecznica)

Przepis na : śniadanie

Pomyśloł żech sie, że trza by sam wciepnōńć 1 tyż jaki recept 2 do tych, co to majōm dwie lewe rynce do warzynia. 3 Coś ajnfachowego, 4 a przi tym- jeszcze jak sie moł 5 jajca łod szczyńśliwych kurōw- tak dobrego, że niyjedna baba abo chop bydzie chcioł łostać 6 na taki frisztik. 7 Dać sam idzie 8 i szinka, i wōszt, 9 i wyndzōnka 10 abo, jak to za starego piyrwy 11 bōło, kōnsek szpeku. 12 Na kōniec trocha sznitlochu 13 i…. prrr…, to tera łod poczôntku. Co potrza? jajca (umyte)- wszysko zależy łod... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Chop w kuchni

Warto przeczytać

Jajka faszerowane - najlepsze przepisy

Jajka faszerowane to świetna alternatywa dla zwykłych jajek. Możemy je nadziać pieczarkami, pomidorami, czy też różnego rodzaju rybami.

Czytaj dalej...

Dlaczego warto jeść jajka?

Jajka są bardzo popularne w kuchni ze względu na smak i ilość zastosowań.

Czytaj dalej...

Jak sprawdzić czy jajka są świeże?

Jajka są dosyć bardzo popularnym składnikiem wielu potraw. Wykorzystuje się je przy pieczeniu ciasta, robieniu sosów, placków ziemniaczanych, majonezu, jajecznicy itd

Czytaj dalej...

Jak łatwo i szybko obrać jajka ze skorupki?

Wydawać się może, że każdy potrafi ugotować jajko na twardo i potem je obrać. Niestety najwięcej problemów jest z tą drugą czynnością.

Czytaj dalej...

Autor

chopwkuchnichopwkuchni

Dzień dobry, mój blog jest pisany po śląsku, choć nie oznacza to, że znajdują się tam tylko przepisy z Kuchni Śląskiej. Jeżeli masz poczucie humoru i lubisz dobre jedzenie, na pewno znajdziesz tam coś dla siebie :)

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

śniadania, jajecznica, boczek, jajko, szynka, szynka gotowana, szybkie śniadanie

Inne przepisy z Chop w kuchni