Które ćwiczenia najefektywniej spalają kalorie?

Spalanie kalorii to nieprzerwany proces, który trwa cały czas w naszym ciele. Siedzisz teraz wygodnie przed ekranem komputera i mimo wszystko kalorie są zamieniane w energie, której potrzebują nasze mięsnie i mózg do funkcjonowania. Od tego w jaki sposób funkcjonujemy w ciągu dnia, jakie podejmujemy działania, jak bardzo są one energetycznie kosztowne zależy czy będziemy gromadzić w sobie kalorie czy je spalać. Problemem dla wielu osób jest to, że spożywają więcej kalorii niż jest im to potrzebne do prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia, doprowadza to do powstania nadwagi, która z czasem przeradza się w otyłość. Niestety walczenie z otyłością nie jest tak przyjemne jak jedzenie lodów czy cukierków, jest to proces bardzo żmudny i ciężki. Dlatego warto przeciwdziałać otyłości i wybrać idealne ćwiczenie dla siebie, które pozwoli nam utrzymać wymarzoną sylwetkę i kondycję jak najdłużej.

 1. Bieganie - około 900 kcal/h

  „Bieganie i czytanie to klucz do życia” - Will Smith Dlaczego? W przypadku gdy biegamy sami, walczymy ze swoimi słabościami, z takim małym potworkiem, który powtarza ciągle, że już wystarczy, a czytanie, bo nie ma problemu, na który nie znajdziemy rozwiązania w książce. W trakcie biegania trenujesz wszystkie partie mięśni. Dodatkowo gdy ćwiczysz na świeżym powietrzu, w lesie lub parku dotleniasz organizm.

 2. Sztuki walki i crossfit – 800-1000 kcal/h

  Sztuki walki pozwolą nam spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, wyrzeźbić mięśnie oraz poprawią naszą pewność siebie. Crossfit to około 1000 kcal na godzinę.

 3. Squash i tenis ziemny – 600-800 kcal/h

  Idealne ćwiczenie na poprawienie wydolności organizmu, koordynacji ruchowej oraz refleksu. Działa jak trening interwałowy. Squash angażuje w ćwiczenie wszystkie nasze mięśnie.

 1. Zumba – 600-800 kcal/h

  Energetyczna, żywa muzyka, wspaniała zabawa, poznajemy nowych ludzi jeśli chodzimy na zajęcia grupowe i do tego wszystkiego 800 kcal na godzinę. Podczas zumby kształtowane są wszystkie ważne partie mięśni, nasze ciało staje się bardziej jędrne i tracimy centymetry w pasie. Dodatkowo zajęcia pozwalają nam walczyć z codziennym stresem.

 2. Step aerobic i spinning – 600-700 kcal/h

  Ćwiczenia do których wykonania nie potrzebujemy wiele miejsca w domu, w przypadku spinningu przyda nam się rowerek stacjonarny. Utrata kalorii gwarantowana!

 3. Rolki – 600 kcal/h

  Idealne rozwiązanie na długie i ciepłe letnie dni. Do tego możemy jeździć w grupie i zwiedzać nowe miejsca. W wyniku tego ćwiczenia nasze nogi staną się smuklejsze, a pośladki jędrniejsze.

 4. Pływanie – 500 kcal/h

  W przypadku pływania w ćwiczenia angażuje się całe ciało i odciążają nasze stawy. Tylko energiczne techniki pływackie dadzą nam dobre efekty w spalaniu kalorii, dodatkowo należy pamiętać aby przerwy między kolejnymi długościami basenu nie były zbyt długie.

 5. Skakanka – 400-500 kcal/h

  Idealnie kształtuje łydki, pośladki i brzuch. Do tego ćwiczenia nie potrzeba wiele, wystarczy zwykły sznurek od prania, ale warto mimo wszystko zakupić skakankę w sklepie. Regularne skakanie wzmacnia szczególnie nasze nogi, mięśnie ramion, pośladków oraz brzucha. Dodatkowo zwiększa elastyczność i sprawność naszych stawów.

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.
Hexis, 28 czerwca 2016 01:51:34

A co z jazda na rowerze?

Ohio, 20 marca 2015 16:51:20

większość nie mogę robić

Mati, 30 stycznia 2015 03:41:56

Które ??? Martwy ciąg/Wyciskanie/Przysiad/Wiosłowanie .......... Skakanka ? Rolki ?ZUMBA ?!?! Litosci

Biegacz, 19 listopada 2014 17:17:40

Bieganie to jest ćwiczenie, które lubię najbardziej ;]