Sposób na odchudzanie i dobrą zabawę?

Taniec... to jedna z rzeczy które kobiety uwielbiają, jest to świetny i przyjemny sposób na utratę dodatkowych kilogramów i wyrzeźbienie sylwetki. Przy okazji możemy poprawić sobie samopoczucie przez dobrą zabawę. Dzięki tanecznym uniesieniom nie tylko dobrze się bawimy i wyglądamy, ale też rzeźbimy nasze pośladki, brzuch, nogi oraz ramiona. To wspaniała alternatywa dla osób, które nie przepadają za siedzeniem w siłowni i kolejnymi powtórzeniami na ławeczce czy rowerku. W każdym większym mieści istnieje na pewno przynajmniej jedna szkoła tańca, albo grupa, która spotyka się w celu poprawienia swoich umiejętności. Przed dołączeniem do grupy należy się zastanowić, który ze stylów najbardziej nam odpowiada, do którego będziemy podchodzić z zapałem. Dlaczego taniec, a nie ćwiczenia? Najważniejszym czynnikiem jest tutaj sposób w jaki postrzegamy taniec i ćwiczenia. Taniec jest dla nas formą rozrywki, a ćwiczenia można porównać do ciężkiej pracy nad sylwetką. Gdy wpadniemy w wir taneczny, czas zdecydowanie szybciej płynie i jest weselej, wręcz przeciwnie jak z ćwiczeniami. Dodatkowo jest świetnym sposobem na nawiązanie nowych kontaktów, oczywiście w przypadku ćwiczeń na siłowni jest to również możliwe, ale w zabawie zdecydowanie łatwiej jest nawiązać kontakt z obcą osobą.

TANGO

Taniec towarzyski pochodzący z Buenos Aires w Argentynie i Montevideo w Urugwaju, aktualnie istnieje wiele jego rodzajów mi. tango argentyńskie, tango amerykańskie, tango fińskie, tango międzynarodowe. Podczas regularnych ćwiczeń taniec ten pozwala wzmocnić nasze mięśnie nóg oraz pozbyć kilku kilogramów z okolic wewnętrznych ud, bioder oraz pośladków. Oczywiście z brzuszka również zejdzie kilka centymetrów. Jest to bardzo intensywny taniec towarzyski, pełen energii i pasji, nie tylko pozytywnie wpłynie na Twój wygląd zewnętrzny, ale również na samopoczucie i pozwoli odreagować stres po pracy. W ciągu godziny w tańcu spalamy do 400 kalorii.

SALSA

Popularny na całym świecie taniec latyno-amerykańskim o pochodzeniu karaibskim rozwiniętym szczególnie na Kubie i w Ameryce. Sposób na skuteczne i szybkie spalenie kalorii. W trakcie wykonywania tanecznych kroków w Twoim organizmie podnosi się ciśnienie, zwiększa tętno, dzięki temu szybciej płynie krew, a komórki dostają więcej tlenu. Salsa ma pozytywny wpływ na cellulit, przyśpiesza jego znikanie. Wspaniale rzeźbi sylwetkę, rozbudowuje mięśnie. Podczas tego zmysłowego tańca najbardziej aktywne w naszym ciele są biodra, brzuch, ramiona oraz pośladki. Dzięki salsie nabędziemy zdolności utrzymywania prawidłowej, wyprostowanej postawy. W trakcie jednej godziny w tańcu spalimy do 500 kalorii.

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.