Dieta jabłkowa

Dieta jabłkowa przeznaczona jest dla osób, które chcą pozbyć się ze swojego organizmu szkodliwych toksyn. W Polsce mamy bardzo bogaty wybór jabłek, więc dieta ta będzie bogata w słodkie smaki. Polskie jabłka są najlepsze na świecie, dzięki temu jesteśmy największym eksporterem tego zdrowego i bogatego w witaminy owocu.

Dieta polega na spożywaniu przez 3 dni jabłek, w dowolnej ilości. Najlepiej gdy będą one pochodzić z ekologicznych upraw, będziemy mieli wtedy pewność, że są one wolne od sztucznych nawozów. Gdy poczujesz pragnienie, możesz wypić herbatę ziołową lub owocową, bez cukru. Możesz również pozwolić sobie na wodę niegazowaną mineralną.

Przygotowanie do diety

Nim rozpoczniesz dietę musisz się do tego przygotować, najlepiej w trakcie 3-4 dni przed dietą należy stopniowo zmniejszać procje, które zwykle spożywasz każdego dnia. Zrezygnuj całkowicie z alkoholu, słodyczy, wędlin oraz mocnej czarnej herbaty. Ogranicz również ilość spożywanej z posiłkami soli do minimum. Jedz za to jak najwięcej warzyw i owoców, kaszy oraz pełnoziarnistego pieczywa.

Dieta 3 dniowa

Dieta jabłkowa trwa nie dłużej niż 5 dni, ale najbardziej optymalną wersją diety jest 3 dniowa. Jest ona oparta na jednym dominującym składniku, tak jak wiele innych diet, przez to niesie ze sobą ryzyko niedostarczenia wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Niestety musimy naszą dietę wzbogadzić o dodatkowe źródła składników odżywczych dla naszego organizmu, możemy je znaleźć w innych owocach i warzywach. Możesz również spożyć jeden kubeczek chudego jogurtu dziennie i dodać do niego 2 łyżki kiełków soi. Pamiętaj tylko o nie przekraczaniu granicy 1000 kalorii na dobę. Przez te 3 dni z naszego przewodu pokarmowego zostaną wypłukane wszelkie nagromadzone toksyny.

Dzień 1

Możesz jeść tyle jabłek, na ile masz ochotę. Pamiętaj o spożyciu odpowiedniej ilości płynów 3-4 szklanki rumianku lub mięty oraz dowolną ilość wody mineralnej. Ten dzień jest najtrudniejszy, mogą pojawić się bóle i uciski głowy, czasami bóle stawów lub kręgosłupa.

Dzień 2

Podobnie jak pierwszego dnia, jedz dowolną ilość jabłek oraz uzupełniaj płyny. Dolegliwości z poprzedniego dnia nie powinny już dokuczać.

Dzień 3

Tylko jabłka, oraz duże ilości płynów, minimum 8 szklanek.

Co po kuracji jabłkowej?

Żadna z diet nie przyniesie nam korzyści jeśli od razu po niej wrócimy do starych nawyków, należy stopniowo wzbogacać jadłospis. Po diecie powinieneś rozpocząć budowanie swojego menu od produktów lekkostrawnych, aby uniknąć kłopotów z żołądkiem.

Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek diety, należy skonsultować się z lekarzem czy nie ma do niej żadnych przeciwwskazań.

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.
Mateusz Żłobiński, 9 marca 2016 11:32:22

Dieta taka jest o tyle niebezpieczna, że jabłka są praktycznie pozbawione witamin i minerałów, a 1000 kcal jabłek dostarczy średnio mniej niż 20% witamin i minerałów - po kilku dniach poważnie osłabimy organizm.