Pączki wg cioci Heleny

Pączki wg cioci Heleny

Pączki wg cioci Heleny

Pączki wg tego przepisu smażyła moja Ciocia śp. Helena. Były przepyszne. Mnie może nie do końca udało się usmażyć dokładnie takie same, ale też były smaczne. Mogę spokojnie polecić ten przepis. Jest prosty, a cała tajemnica udanych pączków wg mnie tkwi w cierpliwym wyrobieniu ciasta. Składniki : 1 kg mąki pszennej 10 żółtek 10 dag drożdży 3/4 szklanki cukru ok.3 szklanek mleka 15 dag rozpuszczonego masła smalec do smażenia ok.6 kostek ewentualnie marmolada, spirytus Przygotowanie: Żółtka utrzeć z cukrem, do ... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Proste Potrawy

Autor

Proste PotrawyProste Potrawy

Już w dzieciństwie mieszałam mamie w garnkach :) Bywało zabawnie. Mama posoliła zupę, ja też. Później kiedy potrafiłam już pomagać w gotowaniu, to zapał jakby mi przeszedł... Ale po założeniu rodziny, gotowanie stało się codzienną koniecznością.
I od tego czasu zaczęła się moja przygoda z "pitraszeniem". Były kulinarne wzloty i upadki.Nie wszystko się od razu udawało :( Przez te lata nazbierało się przepisów i porad kulinarnych , które ułatwiały mi odnaleźć swój smak. Te, które sprawdziły się w codziennym gotowaniu zamieszczam na blogu. W ten sposób wszyscy Ci, którzy lubią gotować proste , a zarazem łatwe w przyrządzaniu potrawy znajdą coś dla siebie. Przepisów stopniowo będzie przybywać, więc proszę często tu zaglądać.
Powodzenia
Urszula

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

ciasto, ciasto drożdżowe

Inne przepisy z Proste Potrawy

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.