Quesadilla

Quesadilla

Quesadilla

Jest to moje ulubione danie kuchni meksykańskiej, tortilla kukurydziana z roztopionym serem. Tradycyjnie stosuje się ser typu Oaxaca, lecz równie dobry jest np. cheddar. Często do quesadilli dodaje się różne opcjonalne składniki – ziemniaki, grzyby, cuitlacoche , pokrojoną w paski paprykę jalapeño, kiełbaski chorizo itd. Na północy Meksyku używa się tortilli z pszenicy. Moja propozycja to kurczak, papryka najlepiej różnokolorowa, pieczarki i kukurydza... A oto składniki: na 2 porcje 2 piersi z kurczaka 1 opakowa... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Luźna Kuchnia

Warto przeczytać

Halloween najlepsze przepisy!

Święto Halloween pojawiło się w naszym kraju w latach 90-tych, jednak dopiero od kilku lat cieszy się sporą popularnością.

Czytaj dalej...

Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?

Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.

Czytaj dalej...

Szybkie przekąski na Sylwestra. Szybkie przekąski na imprezę.

Nie ma nic lepszego na każdej domowej imprezie, jak szybkie przekąski. Minimum wysiłku, a maximum smaku, to główna ich zaleta.

Czytaj dalej...

Dieta Pięciu Przemian

Jest to chińska dieta pomagająca utrzymać równowagę ciała i duszy.

Czytaj dalej...

Autor

Luźna KuchniaLuźna Kuchnia

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

papryka, tortilla, kurczak, ser, pieczarki, przekąska, przekąski, cheddar, grzyby, marynaty, marchewka, sosy, kurczak z papryką , kiełbaski, pieczenie, chorizo, barbecue, pierś, kuchnia meksykańska, do pracy, ziemniak, piersi, ziemniaki, placki, tortilla z kurczakiem, pierś kurczaka, pierś z kurczaka, ser żółty, przekąski na sylwestra, zdrowe przepisy

Inne przepisy z Luźna Kuchnia

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.