Spożycie kawy a rozwój otyłości i cukrzycy

Spożycie kawy a rozwój otyłości i cukrzycy

Spożycie kawy a rozwój otyłości i cukrzycy

Kwas chlorogenowy, który występuje w zielonej kawie, obniża liczbę adipokin, odpowiadających za rozmieszczanie i gromadzenie tłuszczu w organizmie. Kofeina zawarta w zielonej kawie nasila wydzielanie soku żołądkowego, wywołującego efekt moczopędny. Z niektórych analiz wynika, że kawa sprzyja procesom metabolicznym, pobudzając procesy lipolizy tkanki tłuszczowej oraz termogenezę w ustroju. Jaki wpływ na organizm ma kofeina Kofeina przy średniej dziennej ilości spożycia kawy, około 2-3 szklanek prowadzi do szybkiej ... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Kulinarnyblog.pl - wiesz jak gotować!

Warto przeczytać

Niskokaloryczna dieta hiszpańska

Niskokaloryczna dieta hiszpańska nie jest dla osób o słabej woli, lecz zawarte są w niej wszystkie smaki.

Czytaj dalej...

Dieta dla osób z grupą krwi B

Osoby z grupą krwi B z pewnością nie wysiedzą w jednym miejscu i śmiało można je nazwać „obieżyświatem”. Lubią podróżować, a w szczególności nowe wyzwania.

Czytaj dalej...

Dieta dla osób z grupą krwi 0

W przypadku gdy masz grupę krwi 0, doskonale trawisz mięso i ryby. Produkty z którymi masz problem to z pewnością wszelkie zboża, gdyż zakłócają Twoją przemianę materii.

Czytaj dalej...

Dieta dla osób z grupą krwi A

Spożywanie produktów, które są szczególne istotne dla danej grupy krwi pomaga oczyszczać organizm z toksyn, które mogą być gromadzone w tkance tłuszczowej.

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.