Domowy cukier waniliowy

Domowy cukier waniliowy

Domowy cukier waniliowy

Waniliowy... czy wanilinowy... Oto jest pytanie! Jeszcze do niedawna byłam przekonana, iż kupując saszetkę cukru w sklepie, kupuję rzeczywiście cukier waniliowy... a nie wanilinowy... Jedna literka "n", a taka różnica! Cukier wanilinowy tak naprawdę jest chemiczną podróbką waniliowego. Pachnie nieco podobnie, smakuje zbliżenie, używając go do ciasta w żadnym wypadku się nie otrujemy, diabeł jednak tkwi w szczegółach. To trochę tak jakby porównywać Mercedesa z Fiatem 126P - obydwa auta jeżdżą, ... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Grunt to przepis!

Warto przeczytać

Ciasta na Święta Bożego Narodzenia

Ciasta na Święta Bożego Narodzenia to w ostatnich dniach bardzo często przeszukiwane hasło w Internecie.

Czytaj dalej...

Ciasta na Wielkanoc. Najlepsze przepisy!

Wielkanoc tuż tuż, więc przygotowaliśmy dla Was przepisy na najlepsze ciasta, które na pewno zasmakują Wam i Waszym domownikom.

Czytaj dalej...

Idealne ciasto drożdżowe

Co zrobić aby ciasto drożdżowe było idealne?

Czytaj dalej...

Autor

aaasikkkaaasikkk

Zdecydowałam się całkiem niedawno na założenie bloga kulinarnego: ---http://grunttoprzepis.blogspot.com/---

Jego zamysłem jest prowadzenie swoistego wirtualnego notatnika kulinarnego, składającego się TYLKO ze sprawdzonych przepisów na potrawy, które ZAWSZE wychodzą i ZAWSZE rewelacyjnie smakują.

Wcześniej służył mi ku temu zwykły notes z przepisami :) – ale ostatnio coraz częściej zaczyna mi brakować w nim wolnych kartek. Stąd przerzucenie się na wirtualne uwiecznianie dla potomności moich ulubionych przepisów i potraw ;)

Moje motto: gotowanie banalnie proste!

Sprawdź mnie!

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

cukier, ciekawe przepisy, ciastka , ciasto, sok, jogurt, czekolada, jogurtu, ciasteczka, domowa czekolada, ciasto z bezami, ciasto z kawą

Inne przepisy z Grunt to przepis!

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.
Michał, 7 czerwca 2014 22:19:20

Tak, to bardzo dobry sposób. Tylko my używamy lasek wanilii po skorzystaniu z nich. Zamykamy "patyczek" razem z cukrem w słoiczku na 2 tygodnie. Pacnie i smakuje lepiej niż sklepowy.

aaasikkk, 8 czerwca 2014 20:35:30

Wykorzystywanie zużytych patyczków to dobra metoda, spróbuję następnym razem tylko takie dodawać do już wcześniej włożonych. Ja akurat chciałam mieć cukier szybko, mocno pachnący i przy użyciu jedynie 2 lasek wanilii, stąd użytkowanie całości. Zgadzam się z przedmówcą, że taki domowy cukier waniliowy nie ma porównania do sklepowego waniliNowego ;)