Buchty (Kluski na parze)

Buchty (Kluski na parze)

Buchty (Kluski na parze)

Jak sie tak spōmna 1 , jake bōło 2 moje ulubiōne jedzynie za bajtla 3 , to na zicher 4 bōły to buchty u ōłmy 5 Albiny, a dō nich zawsze bōł tyż kōmpot ze jagodōw. Moja Muter ich niy robiōła, bo padała 6 , że rołz zrobiōła i jyj niy wyszło i już jakosik tak przestała prōbować. Mie 7 sie na te buchty zbiyrało ôd dugszego 8 czasu, ale jak już żech je zrobiōł, to zarozki prziszły nazod 9 roztomajte 10 ôbrołzki i przipōmniały mi sie te dołwne 11 smaki. Co potrza? 500 g mōnki 1 szklōnka mlyka 2 jajca 3 łeżki masła... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Chop w kuchni

Warto przeczytać

Jajka faszerowane - najlepsze przepisy

Jajka faszerowane to świetna alternatywa dla zwykłych jajek. Możemy je nadziać pieczarkami, pomidorami, czy też różnego rodzaju rybami.

Czytaj dalej...

Dieta dla rzucających palenie

Od palenia tytoniu można się uzależnić tak samo jak od wielu innych rzeczy, gdyż przynosi to nam w pewnym sensie ulgę. Lecz oprócz tego jest wiele negatywnych efektów tego uzależnienia.

Czytaj dalej...

Gotowanie jajek na miękko, półtwardo, twardo i w koszulce

Gotowanie jajek nie jest wcale łatwe. Mając ochotę płynne żółtko, często się zdarza, że musimy się zadowolić jajkiem ugotowanym na twardo lub na odwrót.

Czytaj dalej...

Jak łatwo i szybko obrać jajka ze skorupki?

Wydawać się może, że każdy potrafi ugotować jajko na twardo i potem je obrać. Niestety najwięcej problemów jest z tą drugą czynnością.

Czytaj dalej...

Autor

chopwkuchnichopwkuchni

Dzień dobry, mój blog jest pisany po śląsku, choć nie oznacza to, że znajdują się tam tylko przepisy z Kuchni Śląskiej. Jeżeli masz poczucie humoru i lubisz dobre jedzenie, na pewno znajdziesz tam coś dla siebie :)

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

kluski, z jagodami, sosy, ciasto 3 bit, ciasto, banan, drożdżowe, ciasto na zimno, ciasto z bananem, ciasto z bananami, ciasto drożdżowe, proste ciasto

Inne przepisy z Chop w kuchni

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.