ciasto - 164325 przepisów (strona:7569/10955)

Sernik mango 241

Kolejny super serniczek na święta, sernik mango polecam :) Czytaj więcej »

Ana Mari's world
Babka na oleju 199

jedna z najprostszych do upieczenia babek, jakie znajdziesz na moim Blogu Kulinarnym. To przepis idealny na Wielkanoc i nie tylko. Jest rewelacyjna! - błyskawiczne wykonanie - z proszkiem budyniowym w cieście - bardzo dokładny opis wykonania i wiele porad

AniaGotuje.pl
Kopytka Z Bryndzą 169

Jedna połowę wyciągam, a w to miejsce wsypuje mąkę pszenną oraz mąkę ziemniaczaną tyle aby mąka zrównała się z druga połowa ziemniaków. 4. Dodaje jajko, ser bryndze i zagniatam ciasto. formuje podłużne wałki i kroje na ukos. 5. Gotuje w osolonej wodzie od wypłynięcia przez około 3-4 min, następnie wyjmujemy na durszlak. 6. Gotowe kopytka rozkładam na talerze, dodaje

Gotowanie...to proste !
Mięsny jeż 145

był to obraz nędzy i rozpaczy. Sławek zrobiłby ładniejszego. Pomysł narodził się więc sam, a właściwie inspiracją były torty mojej mamy z rodzinką jeży na wierzchu, takich z ciasta z migdałowymi kolcami. Kiedyś też je zrobię, bo są jedyne w swoim rodzaju. Mięsne jeże zrobiły furorę na imprezie. Nie dość, że były niekwestionowaną ozdobą stołu, to jeszcze smakowały. Składniki: ? 500g

To co kocham
Naleśniki z pieczarkami i kapustą 142

wody ? 2 jajka ? ok. 15 dkg mąki ? szczypta soli Farsz: ? 25 dkg pieczarek ? 1/2 główki kapusty ? 1 cebula ? sól, pieprz ? olej ? 10 dkg sera żółtego Wykonanie: ? Zmiksować ciasto i usmażyć naleśniki. ? Cebulę pokroić w drobną kostkę, usmażyć na oleju, dodać drobno pokrojone pieczarki, poddusić. ? Kapustę zetrzeć na tarce, ugotować w osolonej wodzie, odcedzić. ? Połączyć kapustę z pieczarkami, przyprawić. ? Smarować naleśniki

To co kocham
Tort naleśnikowy z bezą 135

śmietany ? cukier waniliowy ? 3 łyżki cukru Masa jabłkowa: ? 50 dkg jabłek ? 5 łyżek cukru ? 1/2 łyżeczki cynamonu Beza: ? 2 białka ? 2 łyżki cukru ? płatki migdałowe Wykonanie: ? Zmiksować składniki na ciasto i usmażyć cienkie naleśniki. ? Żółtka utrzeć z cukrem, cukrem waniliowym, dodać twaróg i śmietanę. ? Jabłka obrać, zetrzeć na tarce, dodać cukier i usmażyć marmoladkę. Wymieszać z cynamonem. ? Piekarnik nagrzać

To co kocham
Fasolka szparagowa w cieście piwnym 144

ugotować w osolonej wodzie. Ma być sprężysta. ? Piwo, sezam, mąkę, jajko roztrzepać w miseczce, przyprawić i odstawić do lodówki na 30 minut. ? Olej rozgrzać na patelni, fasolkę zanurzać w cieście i smażyć w głębokim oleju. ? Wyciągać na papierowy ręcznik. Najlepiej smakuje na ciepło.{jcomments

To co kocham
Wiśnie w żelu 155

wymieszać i połączyć z gorącymi wiśniami. ? Zagotować i gorące wiśnie włożyć do wyparzonych słoików. Dokładnie zakręcić i odwrócić do góry dnem. ? Nie ma potrzeby pasteryzować. ? Używam do deserów i ciast, również są doskonałe na śniadanko do bułeczki.{jcomments

To co kocham
Racuszki bananowe 141

suchymi i dokładnie wymieszać na gładką masę. ? Rozgrzać olej w metalowej misce. ? Najlepiej smaży się w misce, bo ma wąskie dno i szerszą górę. ? Przygotować 2 łyżeczki. Jedną nabierać ciasto racuszkowe, a drugą zrzucać na rozgrzany olej. ? Smażyć po 10 racuszków przez ok. 5 minut na rumiano na śrenim ogniu. ? Wykładać na papierowy ręcznik aby odsączyć tłuszcz. ? Ważny jest dodatek

To co kocham
Muffinki czekoladowe 166

początku do końca wykonała moja córka Monika. Mają specjalne przeznaczenie – urodziny 4-letniego Szymonka, być może przyszłego jej szwagra… jakkolwiek dziwnie to brzmi. Muffinki zostały wykonane z ciasta na Murzynek bardzo czekoladowy. Pieczone przez 15 minut w temp. 180 st.C. Wyglądają na niewyrośnięte, ale specjalnie są mniejsze, bo dla małych dzieciaczków. Dekorację zrobiła z gotowego marcepana . Kupiła taki

To co kocham
Pieróg biłgorajski 136

Listę Produktów Tradycyjnych. Coś pomiędzy chlebem a pasztetem. Kiedyś świąteczne pieczywo, dziś powszedni wypiek piekarni. Kiedy pierwszy raz próbowałam tego specjału, potraktowałam go jak nieudane wytrawne ciasto. Musiałam dojrzeć do tego specyficznego smaku. Pieróg smakuje na zimno zamiast chleba, z masłem i wędliną lub kwaśną śmietaną. Odgrzany w plastrach na maśle idealnie pasuje

To co kocham
Róże karnawałowe 148

doskonały. Róże mają delikatnie postrzępione płatki i są kruchutkie. Składniki: ? te same co w przepisie na faworki oraz ? słoiczek wiśni kandyzowanych ? surowe białko Wykonanie: ? zagniatanie jak faworki ? Z rozwałkowanego ciasta wykrawać takie same ilości kółek w trzech rozmiarach. ? Ja wycięłam kółka o rozmiarach 7,5 cm, 6 cm i 4 cm. Z połowy porcji na faworki wyszło mi 24 róże

To co kocham
Karmelizowane banany w naleśnikowych miseczkach 167

mleka ? 80 ml wody Banany ? 4 banany ? 1 łyżka masła ? 3 łyżki cukru brązowego ? 50 ml rumu ? 2 łyżki płatków migdałowych Wykonanie: ? Z podanych składników zmiksować gładkie ciasto i usmażyć naleśniki. Do deseru potrzebne będą tylko cztery. ? Każdy naleśnik położyć na odwróconej szklance lub kieliszku do koniaku formułując koszyczek. ? Wstawić do nagrzanego piekarnika do 180 st.C na 12 minut. ? Wyjąć

To co kocham