Łosoś peklowany w cytrusach, ziarnach kolendry i fenkuła

Łosoś peklowany w cytrusach, ziarnach kolendry i fenkuła

Łosoś peklowany w cytrusach, ziarnach kolendry i fenkuła

  Łosoś peklowany w cytrusach, ziarnach kolendry i fenkuła T en sposób peklowania łososia podpatrzyłam w australijskim Master Chefie. Praktycznie w każdej edycji któryś z uczestników przygotowywał łososia w ten sposób. Składniki aromatyzujące i nadające smak marynacie się zmieniały, ale baza pozostawała niezmienna: równe części gruboziarnistej soli i pieprzu. Postanowiłam spróbować, dodałam to i owo od siebie i od tej pory peklowany łosoś wszedł na stałe do naszego menu. Jest to nieco inna wersja skandyna... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu olalacooking

Warto przeczytać

Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?

Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.

Czytaj dalej...

Jak uratować przesoloną zupę?

Co zrobić gdy jednak wsypie nam się za dużo soli? Jak odwrócić ten efekt i poprawić smak naszego dania?

Czytaj dalej...

Dieta śródziemnomorska – przepis na długie i zdrowe życie

Średnia wieku mieszkańców Grecji, Włoch lub Hiszpanii jest wyższa, dlatego gdyż ich dieta opiera się w szczególności na rybach, warzywach i owocach morza.

Czytaj dalej...

Dieta zdrowa dla serca

Jeśli chcesz dbać o swoje serce powinieneś zacząć stosować się do diety śródziemnomorskiej. Dzięki niej Twoje serce będzie zdrowsze.

Czytaj dalej...

Autor

olalacookingolalacooking

Kuchnia to zdecydowanie moje ulubione miejsce.
Na moim blogu znajdziesz moje autorskie potrawy, klasykę w nieco innym wydaniu, a także dania, które jadłam lub podejrzałam i które mnie zachwyciły.
Zapraszam Cię w podróż po moich ulubionych smakach- czasami bardzo lokalnych, a czasami całkiem odległych. Moja kuchnia nie ma nazwy, ani miejsca na mapie. To moje codzienne poszukiwania, inspiracje, odkrywanie nieznanego.
To moja pasja. To moje emocje. To ja.
Zapraszam Cię do mojego stołu.

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

łosoś, ryby, ryba, kanapki, przystawki, sałatka, sałatki, przekąski, owoce morza, przystawka z łososiem, sałatka z łososia, pyszna sałatka, lekkie sałatki

Inne przepisy z olalacooking

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.