Naleśniki-ciasto

Naleśniki-ciasto

Naleśniki-ciasto

Ciasto na naleśniki-wypróbowałam już sporo przepisów,ale dalej próbuję nowe i tak oto są z dodatkiem masła zamiast oleju. 50 g masła 600 g mleka 250 g mąki pszennej 4 jajka 1 szczypta soli Wszystkie składniki dokładnie wymieszać albo zmiksować.  [Do naczynia miksującego włożyć masło,roztopić 2 min/70°C/obr. 2. Dodać mleko, mąkę, jajka i sól, zmiksować 20 s/obr. 4 .] Ciasto powinno mieć konsystencję płynnej śmietany, w razie potrzeby dodać więcej mleka lub mąki. Odstawić na 30 min.Patelnię dobrze rozgrzać... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Moje domowe kucharzenie

Warto przeczytać

Jajka faszerowane - najlepsze przepisy

Jajka faszerowane to świetna alternatywa dla zwykłych jajek. Możemy je nadziać pieczarkami, pomidorami, czy też różnego rodzaju rybami.

Czytaj dalej...

Dieta dla rzucających palenie

Od palenia tytoniu można się uzależnić tak samo jak od wielu innych rzeczy, gdyż przynosi to nam w pewnym sensie ulgę. Lecz oprócz tego jest wiele negatywnych efektów tego uzależnienia.

Czytaj dalej...

Dlaczego warto jeść jajka?

Jajka są bardzo popularne w kuchni ze względu na smak i ilość zastosowań.

Czytaj dalej...

Gotowanie jajek na miękko, półtwardo, twardo i w koszulce

Gotowanie jajek nie jest wcale łatwe. Mając ochotę płynne żółtko, często się zdarza, że musimy się zadowolić jajkiem ugotowanym na twardo lub na odwrót.

Czytaj dalej...