Uczucia do jedzenia

Uczucia do jedzenia

Uczucia do jedzenia

Skąd się biorą emocje. Prawdopodobnie nastrój przynajmniej słaby – jest zawsze obecny i nadaje afektywny koloryt wszystkiemu, co robimy. Emocje można natomiast traktować jako chwilowe perturbacje pojawiające się na tle nastroju. Emocje modulują zachowanie, podczas gdy nastroje modulują przetwarzanie informacji. (Ekman, Davidson, Natura emocji) Emocje pojawiają się na poziomie zachowań instynktownych, a zawiadują nimi konkretne ośrodki w mózgu. To swoista fizjologiczna odpowiedź organizmu na bodźce, które ... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Kucharzyca

Warto przeczytać

Niskokaloryczna dieta hiszpańska

Niskokaloryczna dieta hiszpańska nie jest dla osób o słabej woli, lecz zawarte są w niej wszystkie smaki.

Czytaj dalej...

Dieta dla osób z grupą krwi 0

W przypadku gdy masz grupę krwi 0, doskonale trawisz mięso i ryby. Produkty z którymi masz problem to z pewnością wszelkie zboża, gdyż zakłócają Twoją przemianę materii.

Czytaj dalej...

Dieta dla osób z grupą krwi B

Osoby z grupą krwi B z pewnością nie wysiedzą w jednym miejscu i śmiało można je nazwać „obieżyświatem”. Lubią podróżować, a w szczególności nowe wyzwania.

Czytaj dalej...

Dieta dla osób z grupą krwi A

Spożywanie produktów, które są szczególne istotne dla danej grupy krwi pomaga oczyszczać organizm z toksyn, które mogą być gromadzone w tkance tłuszczowej.

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.