Idealna polewa czekoladowa do ciast

Idealna polewa czekoladowa do ciast

Idealna polewa czekoladowa do ciast

Metodą wielu prób, rozczarowań i błędów doszłam do przepisu idealnego. Polewa ma apetyczny, mleczny kolor i błyszczący wygląd. Ze względu na dodatek żelatyny jest lekko giętka, tak że nie kruszy i nie łamie się przy krojeniu. Jest gęsta i szybko się ścina przy stygnięciu. Grubo oblepia ciasto. Aksamitna w smaku.Składniki na 2 keksówki - o wymiarach 30x12x8 cm (LxWxH):  1/2 kostki margaryny - u mnie Kasia Maślany Smak ze względu właśnie na walory smakowe :) 5 łyżek cukru 3 płas... czytaj dalej...

Polecają przepis

Czytaj dalej na blogu Grunt to przepis!

Warto przeczytać

Ciasta na Święta Bożego Narodzenia

Ciasta na Święta Bożego Narodzenia to w ostatnich dniach bardzo często przeszukiwane hasło w Internecie.

Czytaj dalej...

Ciasta na Wielkanoc. Najlepsze przepisy!

Wielkanoc tuż tuż, więc przygotowaliśmy dla Was przepisy na najlepsze ciasta, które na pewno zasmakują Wam i Waszym domownikom.

Czytaj dalej...

Idealne ciasto drożdżowe

Co zrobić aby ciasto drożdżowe było idealne?

Czytaj dalej...

Autor

aaasikkkaaasikkk

Zdecydowałam się całkiem niedawno na założenie bloga kulinarnego: ---http://grunttoprzepis.blogspot.com/---

Jego zamysłem jest prowadzenie swoistego wirtualnego notatnika kulinarnego, składającego się TYLKO ze sprawdzonych przepisów na potrawy, które ZAWSZE wychodzą i ZAWSZE rewelacyjnie smakują.

Wcześniej służył mi ku temu zwykły notes z przepisami :) – ale ostatnio coraz częściej zaczyna mi brakować w nim wolnych kartek. Stąd przerzucenie się na wirtualne uwiecznianie dla potomności moich ulubionych przepisów i potraw ;)

Moje motto: gotowanie banalnie proste!

Sprawdź mnie!

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

polewa, ciasto, polewa czekoladowa, czekoladowa, ciasto czekoladowe, ciasta czekoladowe, lekka, kakao, ciasta z masa, ciasto z masa, cukier, lekkie ciasto, szybkie ciasto, szybki ciasto, ciasto na żelatynie

Inne przepisy z Grunt to przepis!

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.
Anonymous, 8 czerwca 2014 17:28:07

Czy śmietana ma być ukwaszona czy chodzi o śmietankę słodką?

aaasikkk, 8 czerwca 2014 20:29:30

Dodawałam zwykłą kwaśną śmietanę UHT 18% bo tylko taką miałam w lodówce i to akurat otwartą ;) Śmietana ma tu generalnie na celu nadać polewie mleczny kolor, zagęścić ją i przełamać gorzki smak kakao. Myślę, że słodka śmietanka będzie tu nawet jeszcze lepsza w smaku - dobry pomysł! :)