Sałatka z kaszą jaglaną, surowym brokułem i suszonymi pomidorami

Sałatka z kaszą jaglaną, surowym brokułem i suszonymi pomidorami

Sałatka z kaszą jaglaną, surowym brokułem i suszonymi pomidorami

Możemy nie przepadać za brokułami, ale jeśli jest coś, czego nie lubią same brokuły, to z pewnością jest to zbyt długie gotowanie. Sprawia ono, że warzywa te tracą najbardziej cenny ze swoich składników – sulforafan, będący niezwykle silnym przeciwutleniaczem o działaniu przeciwzapalnym oraz przeciwnowotworowym. Aby nie pozbawiać swojego organizmu tego potężnego sojusznika, brokuły najlepiej jest zjadać na surowo, krótko przelane wrzątkiem lub gotowane na parze przez maksymalnie 2 – 3 minuty. Małe, świeże ... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Even Better Food

Warto przeczytać

Niskokaloryczna dieta hiszpańska

Niskokaloryczna dieta hiszpańska nie jest dla osób o słabej woli, lecz zawarte są w niej wszystkie smaki.

Czytaj dalej...

Dieta dla rzucających palenie

Od palenia tytoniu można się uzależnić tak samo jak od wielu innych rzeczy, gdyż przynosi to nam w pewnym sensie ulgę. Lecz oprócz tego jest wiele negatywnych efektów tego uzależnienia.

Czytaj dalej...

Dieta Pegan - na czym polega?

Dieta Pegan inaczej Paleo-Vegan powstała z połączenia wegańskich zwyczajów i diety paleo, która opiera się na jedzeniu mięsa i ryb. Na czym to polega?

Czytaj dalej...

Dieta śródziemnomorska – przepis na długie i zdrowe życie

Średnia wieku mieszkańców Grecji, Włoch lub Hiszpanii jest wyższa, dlatego gdyż ich dieta opiera się w szczególności na rybach, warzywach i owocach morza.

Czytaj dalej...

Autor

Even Better FoodEven Better Food

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

brokuły, kasza, brokuł, suszone pomidory, orzechy, kasza jaglana, mielone, sałatka, sałatki, kolacja, wegańskie, diety, bezglutenowe, dieta, sałatka z pomidorem, sałatki z brokułów, sałatka z brokułami, lekkie sałatki, mielone z warzywami, smaczna sałatka, warzywa na patelnie

Inne przepisy z Even Better Food

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.